Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдивските социалисти искат смяна на управлението

| обновено на 10.09.18 в 10:47

Близо 5000 социалисти и симпатизанти на БСП се събраха на традиционния деветосептемврийски събор  в местността ”Копривките“ и поискаха смяна на управлението на страната. 

От трибуната лидерът на Областната организация на БСП Георги Гергов подчерта, че промяна е необходима, но първо самата левица трябва да се обедини.

Той призова :БСП да стане обединител на всички политически сили в лявото пространство и реален изразител на  интереси на хората.

Според Георги Гергов пловдивската организация се неглижира от националното ръководство на левицата и доказателство за това е, че  „ другарите от  националното ръковоство не са тук“

По думите му БСП е партия на народа и не може  да се управлява еднолично.

 Депутатът Георги Търновалийски  посочи, че БСП е твърдо против модела на управление на  ГЕРБ и че левицата има друга визия за управление. Според него управляващите няма как да скрият, че народът живее бедно, че липсва работеща икономика, че здравеопазването е в колапс и че сме пред огромна демографска катастрофа. От своя страна най-младият депутат в 44-то НС  Теодора Халачева заяви, че младите хора продължавата да напускат страната, защото не виждат надежда и перспектива да живеят, да работят и да отглеждата децата си тук. 
Събитието се организира от градската и областната структури на БСП с подкрепата на Български антифашистки съюз в Пловдивска област. 
На  16-то издание на събора присъстваха всички пловдивски народни представители, лидерите на местните структури, активисти и граждани. 
Председателят на НС на БСП Корнелия Нинова изпрати поздравителен адрес до  организаторите и участниците в днешното събитие. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Готови ли са търговците в Пловдив за цените в лева и евро?

От 8 август, влизат в сила измененията, които ще позволят на държавата да контролира цените и да изисква от търговците обяснение при съмнителни увеличения. Оттогава ще трябва да виждаме цените и в евро, и в лева.  С промени в новоприетия закон за еврото времето, в което ще се следят цените, окончателно беше съкратено от година и половина на..

публикувано на 06.08.25 в 11:10

МБАЛ „Свети Мина“ има нужда от инвестиции за нова апаратура

И тази година МБАЛ „Свети Мина“ трупа загуби, но новият директор доктор Калин Калинов ги е оптимизирал до минимум. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Лилия Недева, директор на Дирекция „Здравеопзване“ към Община Пловдив. На последната преди лятната ваканция сесия на Общинския съвет съветници отложиха точката, свързана с искането на доктор..

публикувано на 06.08.25 в 10:49
 Владимир Тодоров

Забраните за електрическите тротинетки няма да работят

Водачът на електрическа тротинетка вече е длъжен да има валидна застраховка „Гражданска отговорност“ и превозното средство да е регистрирано. Това са само две от измененията в Закона за движение по пътищата, приети преди дни. Според законодателя с наредба на общинските съвети ще се определят и условията и редът за регистрация на електрически..

обновено на 05.08.25 в 11:09

Ако държавата не помага на доброволците, поне да не пречи

Ако държавата не помага на доброволните формирования, поне да не ги спъва да си вършат работата, каза Красимир Каракашев от Доброволното формирование „Национален отряд за реакция при бедствия – НОРБ“ – Пловдив, което търси  нови попълнения.  Поводът за коментара му са редицата административни дейности и регламенти, които пречат на изпълнението на..

публикувано на 05.08.25 в 10:04

Щастлив съм, че мога да лекувам и да помагам на хората

Кардиологът д-р Динко Господинов от Отделението по кардиохирургия към УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив стана първият и единствен към момента носител на европейски сертификат по кардиология в града и региона.  Ввисокото отличие – European Examination in Core Cardiology Certificate – представлява признание за високо ниво на професионална..

публикувано на 05.08.25 в 08:15