Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Без винетки по пътя Пловдив - Асеновград?

| обновено на 04.01.19 в 16:18

Премиерът Бойко Борисов прие в Министерския съвет представители на Националното сдружение на общините в Република България.

 

На срещата се обсъжда за механизъм за освобождаване от винетна такса на определени участъци от пътната мрежа. 

Ако общините искат да има участъци, за които да не се плаща винетна такса, ще трябва сами да се грижат за поддръжката им. Това е предложил премиерът Бойко Борисов на среща със сдружението на общините по повод искането за отпадане на винетка за някои пътища.

Припомняме, че местният бизнес и някои общини от дълго време настоява ползването на околовръстното шосе на Пловдив, както и пътят Пловдив - Асеновград да е безплатен за шофьорите. 

За жителите на Ягодово и Крумово например, подобен проблем е преминаването през пътния възел Скобелева майка, който е част от републиканската пътна инфраструктура, каза пред Радио Пловдив кметът на община "Родопи" Пламен Спасов. Той определи предложението на премиера Борисов като добро.

Държавата така или иначе е делегирала на общините доста задължения, можем да се справим и с още едно, ако се наложи, каза кметът на "Марица" Димитър Иванов на въпрос дали общината може да се справи с поддръжката на частта от пътя Пловдив-Карлово на територията на "Марица".


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Карлово почете 152 години от гибелта на Васил Левски

Пред паметника на големия син на България на едноименния площад стотици родолюбиви граждани и официални гости сведоха глави пред подвига и делото на Апостола на свободата. Почетния строй на представителните роти на 61-ва Стрямка механизирана бригада Карлово прие генерал-лейтенант Михаил Попов, заместник началник на отбраната. Пред паметника на Васил..

публикувано на 18.02.25 в 20:42

Няма да строят огромен жилищен комплекс в кв. Филипово

Отпада идеята за чудовищния комплекс в кв. Филипово в Пловдив със 75-метровите сгради. Това съобщи на страницата си във фейсбук общинската съветничка от ПП-ДБ Веселина Александрова. Комисия отхвърли засега изграждането на небостъргачи в кв. Филипово "След като не го допуснахме до сесия, очаквахме, че кметът ще внесе повторно предложението и..

публикувано на 18.02.25 в 19:23

Карлово сведе глава пред гибелта на Левски

С архиерейска света литургия и панихида в памет на Апостола на свободата Васил Левски започна възпоменателното отбелязване на 152 години от неговата смърт в родния му град Карлово.  На този ден през 1873-та Дякона е обесен в покрайнините - тогава - на София, близо до днешния паметник, издигнат в негова чест през 1895 г. В храм „Успение на св...

обновено на 18.02.25 в 17:00

В Пловдивско глобиха 4-ма шофьори на камиони за износени гуми

Само за два дни при проведената Специализирана полицейска операция в Пловдивска област за водачите на товарни автомобили са санкционирани 4-ма шофьори за износени гуми. Други четирима водачи са карали камиони с изтекъл срок на техническия преглед, двама души са били с нередовни пътни документи, а 3-ма са глобени за неизправни светлини – съобщи..

публикувано на 18.02.25 в 13:33

Безплатни профилактични прегледи в община Пазарджик

Стартират безплатни профилактични прегледи в населените места от община Пазарджик. Съвместната кампания е на МБАЛ-Пазарджик и Общината. Прегледите започват на 25 февруари от 9 ч. в здравната служба на село Ивайло. Всеки месец лекари от МБАЛ-Пазарджик ще правят профилактични прегледи в различни населени места. „Инвестицията в..

публикувано на 18.02.25 в 13:04