Елена Диварова представя новата си стихосбирка "Близки разстояния" на 4 март от 18 часа в залата на Дружеството на писателите - Пловдив.
Новата стихосбирка на Елена Диварова гравитира между мотивите за рода и земята, за смисъла на живота и ерзац живеенето в социални мрежи, криворазбрани патриотизми, селфи културата...
Редактори на книгата са художникът Матей Матеев и акад. Благовеста Касабова.
Елена Диварова е родена през 1963 г. в село Брестовица, Пловдивска област. Завършила е Българска филология в ПУ „Паисий Хилендарски”. Публикува очерци, репортажи, поезия и отзиви за книги в регионални и национални издания. Издадени книги: „Луда капка дъжд” (стихотворения, 1991), „Да погледнеш към себе си. Литературна анкета със Стефан Памуков” (1999) , „Влакове” (стихотворения, 2010), „Изкачване с глухарче” (стихотворения, 2014). Редактор на книги с поезия, белетристика, публицистика и документалистика. Има участия в редица сборници с българска поезия, както и в сборници с поезия в Германия, Полша, Русия и Сърбия.
В края на 2024 година излезе дебютният роман на Георги Б. Геров. Той избра да го нарече „Отвъд спирка „Съвършена“ . Жанет 45 отчете през декември, че това е едно от най-търсените им заглавия на Коледния панаир на книгата в НДК. На 19 март 2025 г. в София предстои премиера на романа, в книжарница „Гринуич“. Редактор на книгата е Николай..
Тази вечер в клуб „Петното“ в присъствието на автора проф. Николай Гочев ще бъде представена книгата му „Историософия“. Модератор на срещата е Александър Секулов. Книгата „Историософия“ на проф. Гочев засяга различни теми, свързани с цивилизацията: етноси-нации-народи, античната тъга, езическите писатели, античността и злото, държавите..
Изложба живопис на Костадин Жиков се открива в пловдивската галерия „Възраждане“. Художникът е нарекъл експозицията си „Кехлибарени сънища“ заради преобладаващата цветова гама, която доминира в картините му. Освен пейзажите в охра, митологичните герои също не са чужди за автора, като в творчеството му могат да бъдат открити фигурите на..
В Клуб "Неделя" посрещнахме всенародния любимец Владислав Карамфилов - Въргала, който предпримиерно открехна завесите на театрално- вариететния спектакъл "Зад кулисите". Влади Въргала сподели от първа ръка за работата по спектакъла и вълненията преди премиерата на 11 февруари в театър "Сълза и смях". "Зад кулисите" е драматичен вариететно-..
Кметът на Карлово Емил Кабаиванов и председателят на Общинския съвет Доньо Тодоров поискаха мултимедийната дигитална експозиция „Изповедта на Левски“ да бъде преместена от столичната галерия „Квадрат 500“ в Карлово. В писмо до министъра на културата Мариан Бачев те предлагат след закриването й в галерията, което ще стане в края на този месец,..