Един от заразените в Пазарджик е служител на звеното за регистрация на МПС, което днес е затворено за дезинфекция и ще възстанови работа утре.
Заради растящия брой на болните в планинската част на областта са проведени разговори с кметовете на общините Сърница, Ракитово и Велинград и с управителите на двете лечебнини завдения във Велинград. Разпоредено е до края на деня те да представят план за прием на инфектирани с Ковид – 19. По думите на д-р Фани Петрова, директор на РЗИ, при недостиг на легла, болниците в от родопските селища ще се пренасочват към Пазраджик.
8 са пациентите с коронавирус в МБАЛ "Здраве" във Велинград, каза управителят на здравното заведение. Болницата е малка, няма Инфекциозно отделение, трудно се справяме с разделянето на пациентите, персоналът е притеснен, призна в разговора д- р Жеко Чешмеджиев. Вътрешното и неврологичното отделения минаха под карантина, защото пациенти с инсулт се оказаха и заразени с Ковид- 19. Има и жена в тежко състояние, която ще транспортираме до пловдивската Инфекциозна клиника.
"Имам притеснения за това как ще изготвим този план, който се иска от Областния щаб. Притеснение сме и за болните с пневмония, за които чакаме проби по повече от 24 часа, а през това време трябва да ги изолираме, за да не заразяват други болни, ако се окажат с коронавирус", каза още управителят на болницата.
Общият брой на болните с корона – вирус в областта е 261, от тях в болница са 22 души, а под карантина – 931.Пловдивчанин оказал съпротива на нападателите си, които му взели 165 лева. Дръзкият грабеж станал посред бял ден в Столипиново. Тримата биещи се били забелязани от полицаи от Шесто районно при патрулиране в квартала. Униформените се намесили, за да прекратят физическата саморазправа между тях. При изясняване на ситуацията се оказало, че единият от..
Съставът на общинските съветници в Пазарджик ще бъде частично подновен, тъй като има данни, че преференциалният вот за Христо Вълков от партия "Възраждане" е манипулиран. Става дума за надписани 114 преференции в негова полза при компютърната обработка на данните от гласуването на 12-ти октомври. ЦИК поиска допълнителна информация и от фирмата..
Жандармерия заварди тази сутрин в началото на работния ден сградата на Община Пловдив. Пред входа на Общината са застанали двама жандармеристи, които не допускат всички желаещи да влизат в сградата, а от страни са спрени три специализирани коли на жандармерията. Според неофициална информация в Община Пловдив тече проверка на Европрокуратурата за..
И тази седмица по четири пъти на ден, за около половин час в следобедните часове, напълно ще се спира трафика за София по автомагистрала Тракия в ремонтирания участък между 22-ри и 33-ти километър. Това променя от днес до четвъртък организацията на движение в 12, 14, 16 и 18 часа за всички пътуващи от Пловдив към София. В платното за София са..
Министърът на здравеопазването Силви Кирилов ще приеме медици от "УМБАЛ-Пловдив". Включените в делегацията началници на отделения и водещи специалисти ще обяснят на здравния министър защо искат досегашният директор на болницата д-р Динчо Генев да остане на поста си. Припомням, че медици от болницата проведоха няколко протеста с това искане...