Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Марихуана и безакцизни цигари откри полицията при акция

Марихуана, безакцизен тютюн и цигари, иззеха в хода на полицейска операция на територията на общините Марица и Съединение.

В ареста е задържан и 19- годишен младеж, извършил кражба.

При извършено претърсване на адрес в село Рогош е установено, че 36-годишен мъж съхранява в изграден тайник в гардероба си стъклен съд, пълен с марихуана. Общото тегло на съда с наркотичното вещество е около 700 гр.

От жилище в град Съединение, униформените иззели  1 300 къса цигари и 5 килограма нарязан тютюн, без поставен валиден бандерол.  По случая е задържан 43-годишен местен жител. По случаите са образувано досъдебни производства.

В районното управление са започнати и две проверки за съхранение на цигари и тютюн. Задържани в ареста за 64-годишен мъж и 66-годишна жена от с. Граф Игнатиево. 

В рамките на операцията е разкрит и извършителя на кражба от вендинг автомат, монтиран на улица в гр. Съединение. Служители на районното установили, че 19-годишен местен младеж е привлякъл в съучастие две 14-годишни момчета, с които разбили металната касета на кафе автомата, откъдето откраднали сумата от 100 лв. на монети.

Работата по документиране на случаите продължа под надзора на компетентната прокуратура.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Десетки пловдивчани на протест заради скандала с вота

Десетки хора се включиха протест на площад "Съединение", провокиран от скандалния казус с преизчислението на резултата от вота при последните парламентарни избори и продължил по-малко от час.  Пловдивчани се включват в протеста "Кой блокира Конституцията?" Демонстрациите са организирани в няколко града в страната от инициативата "Правосъдие..

публикувано на 12.03.25 в 19:15

Проучват находище на строителни материали в Ръжево Конаре

„Холсим България" АД ще проучва строителни материали в площ „Ръжево Конаре", разположена в землището на едноименното пловдивско село, гласи днешно решение на Министерския съвет. За този срок титулярят ще вложи минимум 178 000 лева в проучвателните дейности. Удължава се срокът на концесионния договор за добив на минерална вода в находище..

обновено на 12.03.25 в 16:36

Осигурени са парите за програмите "Грижа в дома" и "Топъл обяд"

Напълно са осигурени средствата за 2-те основни програми на социалното министерство – „Грижа в дома“ и „Топъл обяд“. Това съобщи в Пловдив социалният министър Борислав Гуцанов. „По програмата „Грижа в дома“ имаше само 100 милиона лв, а самата програма приключи на 31 декември 2024 г. Вчера успяхме да договорим още 50 млн. лв и днес вече..

публикувано на 12.03.25 в 15:58

Задържаха посредник в ало измама, взел 3000 лева от пенсионерка

Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение и задържа 31-годишен посредник в поредната измамна схема. Жертвата е 69-годишна пловдивчанка, която получила обаждане, че брат й е блъснал дете и трябва да бъде освободен от ареста срещу 3000 лева.  Измамата е извършена на 10 декември миналата година. Тогава 69-годишната жена от Пловдив получила..

публикувано на 12.03.25 в 15:19

33 фирми от Пловдив получиха близо 10 млн. лева за иновации

33 фирми от Област Пловдив сключиха договори по процедура „Разработване на иновации в предприятията“ през месеците февруари и март тази година. Това показва анализът на Областен информационен център - Пловдив на данните в ИСУН 2020. Общата стойност на проектите е 17 177 091 лева, а безвъзмездната финансова помощ, която ще получат бенефициентите, за..

публикувано на 12.03.25 в 14:59