Проф. Младен Григоров е не само известен кардиолог, но и председател на фондация „Паметници на българската слава“, наследник на род от Вардарска Македония. Пред Радио Пловдив той коментира българската позиция за стопиране на преговорната рамка между Скопие и Брюксел, както и тезата си, че COVID-19 е биологично оръжие.
Според него само от Северна Македония зависи дали ще има начало на преговорите им с ЕС. Ако българската държава държи на достойнството си, ако съседите ни не приемат условията ни, София трябва да наложи вето, категоричен е професорът.
До 1944-та година ние сме един народ с обща история. България няма споделена история с Македония, а обща. Споделена е нашата история с Турция, Византия, подчерта Младен Григоров и отхвърли твърденията на Скопие за македонско малцинство у нас. "Ние сме един народ, как ще има македонско малцинство! В Пиринска Македония има единици, които получават пари от Скопие за да говорят за малцинство", каза той и изрази съжаление, че по- голямата част от обществото там е с промити мозъци от десетилетия.
"България не може да прави повече компромиси, повече няма накъде. Ако бяхме постъпили като гърците, нямаше да се стигне дотук, но ние се подадохме на външен натиск. Никой не им оспорва правото да се самоопределят, да наричат езика си както искат, но от 1944-та година. Ако политиците ни изпуснат този път нещата, това ще бъде национално предателство", коментира професор Григоров.
Той коментира и ковид-пандемията като отново повтори тезата си, че коронавирусът е биологично оръжие. "Вижте откъде изникна, прилепите се ядат от векове, но досега не е имало такова чудо, неговата устойчивост също е странна", каза кардиологът.
По думите му логиката налага подобен извод, особено като се добавят икономическите интереси, най- вече на фармацевтичните компании, съсипаните икономики и печалбите, които ще се натрупат. Излезлите през последните месеци 60 000 научни публикации за коронавируса говорят за пълната научна безпомощност, смята още проф. Младен Григоров.
Той определи като абсурд наложените през последните десетилетия неолиберализъм и глобализъм. Освен тежките последици в икономиката, политиката, културата, те доведоха и до разграждане на човешката психика в посока безкрайна лакомия, посочи лекарят.
Изборите в Румъния следва да се разглеждат в по - широкия контекст на многото избори, които се порведоха тази година не само в Европа, но в различни части на света. Те се провеждат в една много изострена геополитическа среда. Именно сложността на геополитически процеси изтласква на политическите сцени актьори, които не задължително..
„Празнувай отговорно!“, призовават за поредна година студентите от Университета по хранителни технологии в Пловдив. „Тази година е юбилейна, тъй като кампанията се провежда за десети пореден път. Посланието ни е насочено към студентите, които празнуват студентския празник 8 декември, да шофират само в трезво състояние, с повишено..
През ноември обявите за работа са намалели с 8 на сто спрямо предходния месец. С около 3000 по-малко са предложенията за работа в страната, като техният общ брой в края на месеца е малко над 38 000. Това показват данни от месечния анализ на HR компанията и кариерен сайт "Джоб тайгър" . Спрямо ноември 2023 г. се отчита ръст от 3 на сто или..
"Изборът на председател на НС е реализуема задача, но не скоро, защото не предполага връзка между усилието на БСП за обединение на гласовете около Наталия Киселова и избора на председател. Според мен вече е очевидно, а аз твърдя още от 49-то НС, че ще има турболенция около избора на главен прокурор. И в момента, когато го изберем на 16 януари догодина,..
„Тревожи ме това, че няма съпричастност към болката на другия и че неговите проблеми не ни засягат. Неговото нещастие не ни засяга, ако то не е преживяно от нашите близки. Хората явно не си дават сметка, че бидейки здрави, може и те да изпаднат в затруднено положение и човекът, който е подценявал такава ситуация и тя не е била част от живота му,..