Малки и големи промени съпътстват живота ни по принцип. Малки и големи промени се редуват от началото на пандемията. Разликата? Нея откриваме всеки по свой начин - според степента, в която сме засегнати.
„Извънредни мисли“ е среща с интимния свят на всеки от участниците, а палитрата от емоции и тишини е почти безкрайна!
Всеки от участниците в рубриката ни, отговаря на четири еднакви въпроса:
Как се казвате и коя е професионалната сфера, в която се развивате?
Как се промени живота ви за последните девет месеца?
Как изглежда срещата ви с ковид? Близка или далечна?
Как ще посрещнете най-близкият празник, който ви предстои?
Ненко Генов е на 34 години, роден и израснал в Пловдив, от 2011 г. живее в Полша. Женен е, има три дъщери. Завършил е английска филология в Пловдивски университет, а след това и магистратура „Филмово и телевизионно изкуство” в НБУ.
Автор и илюстратор е на романите от детската поредица "Сбогом, дневнико!" на изд. "Хермес".
Има публикации в няколко печатни и електронни издания – статии, разкази, сценарии, на страниците на списания „Фентъзи Фактор”, „Екран”, „Кино” и др. Разказът му „Разходка” може да бъде открит в сборника „Репликация”, съдържащ най-добрите фантастични разкази от международния конкурс „Златен Кан” – 2010.
В България е реализирал няколко късометражни филма като сценарист и режисьор, близо пет години е работил в телевизията. През изминалите няколко години е написал три сценария за детски театрални постановки, които са поставени на сцена в Полша. Едното от тези представления, „Принцесата на пиратите”, е част от най-мащабната благотворителна акция в Полша, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (Големият оркестър на коледната благотворителност). В момента работи върху адаптирането на сценария като книга за деца. Сценарист е и на краткия комикс „Orchis” (или „B-612”), който е издаден като част от комикс антологии в Полша и Чехия. От 2016 публикува свои ревюта на книги в социалните мрежи и е част от екипа на блога „Книжни Криле”.
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Защо едно българско момиче, родено в сърцето на Франция, избира да се върне в родния град на своята майка – Пловдив? Отговорът на този въпрос ни дава историята на Лина Топал и нейното семейство, което от 35 години живее в Париж. Преди четири години Лина решава, че ще учи народно пеене и идва в Пловдив сама. Сега тя е ученичка в 11 клас в НУМТИ..
Пловдивският бизнесмен инж. Любозар Фратев получи на тържествена церемония в Министерство на културата Почетен знак „Златен век“ – печат на Цар Симеон Велики - златен и грамота. Те му бяха връчени за принос в популяризирането на град Пловдив като туристическа и културна дестинация, активната му ангажираност с дейността на редица..
Преподавателят в Националната художествена академия доц. Стоян Дечев организира три събития в Смолян, посветени на 1 ноември – Ден на будителите. Днес ще се открие с амостоятелна изложба на Стоян Дечев в зала „Петър Стайков“ в Клуба на дейците на културата – Смолян. Тя ще продължи до 15 ноември, откриването е тази вечер от 18:00..
Пловдивско певческо дружество "Ангел Букорещлиев" отбелязва Деня на народните будители с Ден на отворените врати. От 18.30 ч посетителите имат възможността да се докоснат до културното наследство и историята на една от най-старите и значими музикални организации в страната, като разгледат изложбата с архивни материали и знакови изпълнения на..