Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма да има нови парламентарни избори до края на годината

Победен ще бъде този, който остане в опозиция в крайна сметка. Но така или иначе, половината от парламента или от обществото ще бъде недоволно от съставения кабинет. Защото това разделение на парламента отразява реално разделението в обществото“ – заяви в интервю за Радио Пловдив политологът Стойчо Стойчев. Той счита, че разделението Борисов – Радев вече има своето парламентарно изражение.

Новата ситуация ни изненада с това, че обичайният заподозрян за балансьор ДПС или пък нароченият за балансьор Слави Трифонов вече не са балансьори. Всъщност новият балансьор и ключът към новия кабинет се държи от Корнелия Нинова и нейната парламентарна група. Казвам „нейната“ група, а не на БСП, защото Нинова и нейната група не могат да се идентифицират със самата партия след този резултат“ – счита политологът. Той предрича експертен кабинет, съставен или от Борисов, или от Трифонов.

С ГЕРБ никой не иска да се коалира, пък Слави бяга от коалициите“ – аргументира се Стойчев. Той е твърдо убеден, че нови парламентарни избори през тази година няма да има.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Готови ли са търговците в Пловдив за цените в лева и евро?

От 8 август, влизат в сила измененията, които ще позволят на държавата да контролира цените и да изисква от търговците обяснение при съмнителни увеличения. Оттогава ще трябва да виждаме цените и в евро, и в лева.  С промени в новоприетия закон за еврото времето, в което ще се следят цените, окончателно беше съкратено от година и половина на..

публикувано на 06.08.25 в 11:10

МБАЛ „Свети Мина“ има нужда от инвестиции за нова апаратура

И тази година МБАЛ „Свети Мина“ трупа загуби, но новият директор доктор Калин Калинов ги е оптимизирал до минимум. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Лилия Недева, директор на Дирекция „Здравеопзване“ към Община Пловдив. На последната преди лятната ваканция сесия на Общинския съвет съветници отложиха точката, свързана с искането на доктор..

публикувано на 06.08.25 в 10:49
 Владимир Тодоров

Забраните за електрическите тротинетки няма да работят

Водачът на електрическа тротинетка вече е длъжен да има валидна застраховка „Гражданска отговорност“ и превозното средство да е регистрирано. Това са само две от измененията в Закона за движение по пътищата, приети преди дни. Според законодателя с наредба на общинските съвети ще се определят и условията и редът за регистрация на електрически..

обновено на 05.08.25 в 11:09

Ако държавата не помага на доброволците, поне да не пречи

Ако държавата не помага на доброволните формирования, поне да не ги спъва да си вършат работата, каза Красимир Каракашев от Доброволното формирование „Национален отряд за реакция при бедствия – НОРБ“ – Пловдив, което търси  нови попълнения.  Поводът за коментара му са редицата административни дейности и регламенти, които пречат на изпълнението на..

публикувано на 05.08.25 в 10:04

Щастлив съм, че мога да лекувам и да помагам на хората

Кардиологът д-р Динко Господинов от Отделението по кардиохирургия към УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив стана първият и единствен към момента носител на европейски сертификат по кардиология в града и региона.  Ввисокото отличие – European Examination in Core Cardiology Certificate – представлява признание за високо ниво на професионална..

публикувано на 05.08.25 в 08:15