От спешен оздравителен ремонт се нуждае сопотската болница за долекуване “Иван Раев“, установи Временната комисия към Общинския съвет, създадена да проучи и анализира състоянието на местната болница.
Петчленната комисия излезе с подробен доклад относно финансите, управлението и състоянието на материално-техническата база. Препоръчва се Медицинският център и болницата да се слеят в едно общинско дружество.
МБПЛ „Иван Раев" разполага с внушителна материално-техническа база, но вторият етаж на болницата е неизползваем, а приземният и първият етаж се нуждаят от довършителни дейности. Медицинската апаратура е физически и морално остаряла.
След повече от десетилетие на загуба 2020 г. е била на печалба за болницата, и то след като РЗОК е превела над 320 000 лв. на лечебното заведение за изработена надлимитна дейност през последните години.
Основните дългове на болницата са към принципала – община Сопот. Разходите на лечебното заведение надвишават приходите - системно работи на загуба. Необходимо е паралелно да се работи за привличане на специалисти, за предоставяне на качествени здравни услуги.
„Направените изводи чертаят тежка картина. Болницата трябва да се превърне в кауза на всички граждани“, коментира председателят на комисията Фратьо Куртев и добави, че са необходими спешни и адекватни действия от страна на Общинския съвет, общинската администрация и управата на болницата.
В момента тече конкурс за нов управител на лечебното заведение в Сопот, който трябва да приключи до края на месеца.
Специализирана операция за спазване на пътните правила бе част от засилените мерки, които пловдивската дирекция на МВР предприе за спокойното протичане на великденските празници. От 17 до 21 април за гарантиране на безопасността на движението и ограничаване на пътните произшествия на обслужваната територия бяха ангажирани максимален брой служители..
Обществена поръчка на стойност над 4,5 млн. лв. с ДДС обяви община Пловдив за проектиране, авторски надзор и ремонт на две от спортните зали, които се намират край Гребната база. Това са залите за лека атлетика и за волейбол и баскетбол, които от години са в лошо състояние. Спортните зали ще бъдат цялостно ремонтирани на инженеринг, като ще..
Статуя на папа Франциск да се издига на централния площад в град Раковски, пред католическата църква „Пресвето сърце Исусово“, обмисля кметът на общината Павел Гуджеров. В храма преди 6 години главата на Римокатолическата църква отслужи литургия и даде първо причастие на 250 деца. „Обмислям тази идея, в процес на разговори сме с нашите..
Двама души от Стамболийски са пострадали в резултат на побой, който им бил нанесен от техен 50-годишен съгражданин. Според предварителната информация нападателят се нахвърлил върху тях без основателна причина, пребил ги и избягал. На място били пратени екипи на полицията и спешна помощ. Единият от пострадалите мъже е откаран в болница, а на..
Трима души са задържани в Пазарджик заради проявена жестокост към куче. В полицейското управление бил получен сигнал за лежащо в безпомощно състояние куче в близост до жилищен блок. На мястото са насочени два полицейски екипа, които установили, че трима пазарджиклии – на 34, 42 и 47 години са проявили жестокост към животното и са го пребили...