„Това, което наблюдаваме, е повече от същото. Появиха се хора, които в някаква степен разбираемо, биват харесвани и припознавани като представители на определена група в българското общество, която е разочарована и не намира своето представителство сред традиционните политически формации“. Това заяви политологът Христо Панчугов.
По думите му обаче, липсва разказът на обединението, защото за пореден път се виждат хора, които „са забили едно знаме сред електората и се опитват да заграждат периметър. Разказът за това е „нека да влезем в Парламента и после ще ви разкажем как ще променим България“.
Това, което липсва на българската политическа система, е опитът да се обединяват избирателите и да се търси по-широко представителство от това, което не може да сформира Правителства вече два пъти само в рамките на тази година. Големият въпрос сега е дали тези, които сега правят новия политически проект, си дават сметка за търсенето на съмишленици и за необходимостта от обединение, или за пореден път ще видим проект, който цели само влизане в Парламента.
„Ако Петков и Василев имаха желание да обединяват, нямаше да правят собствена политическа партия. Чух Христо Иванов да казва, че започват да работят в посока коалиционно явяване на изборите с новата формация, което не разбирам. Въпросът бе да се намери политическият разказ, който е вдъхновяващ за българските избиратели. Фактът, че имаме нова политическа партия не гарантира, че имаме нов политически разказ“.
Панчугов бе категоричен, че в стратегията за обединение е необходима промяна.
„Дяволът винаги е в детайлите. В общото явяване на избори винаги има много въпросителни и изисква ясна комуникация. Необходима е толкова ясна заявка и така добре да е описана на базата на ясни критерии как изглежда политическата промяна, че хората да й повярват.“
Чуйте повече от звуковия файл:
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..