„Това, което наблюдаваме, е повече от същото. Появиха се хора, които в някаква степен разбираемо, биват харесвани и припознавани като представители на определена група в българското общество, която е разочарована и не намира своето представителство сред традиционните политически формации“. Това заяви политологът Христо Панчугов.
По думите му обаче, липсва разказът на обединението, защото за пореден път се виждат хора, които „са забили едно знаме сред електората и се опитват да заграждат периметър. Разказът за това е „нека да влезем в Парламента и после ще ви разкажем как ще променим България“.
Това, което липсва на българската политическа система, е опитът да се обединяват избирателите и да се търси по-широко представителство от това, което не може да сформира Правителства вече два пъти само в рамките на тази година. Големият въпрос сега е дали тези, които сега правят новия политически проект, си дават сметка за търсенето на съмишленици и за необходимостта от обединение, или за пореден път ще видим проект, който цели само влизане в Парламента.
„Ако Петков и Василев имаха желание да обединяват, нямаше да правят собствена политическа партия. Чух Христо Иванов да казва, че започват да работят в посока коалиционно явяване на изборите с новата формация, което не разбирам. Въпросът бе да се намери политическият разказ, който е вдъхновяващ за българските избиратели. Фактът, че имаме нова политическа партия не гарантира, че имаме нов политически разказ“.
Панчугов бе категоричен, че в стратегията за обединение е необходима промяна.
„Дяволът винаги е в детайлите. В общото явяване на избори винаги има много въпросителни и изисква ясна комуникация. Необходима е толкова ясна заявка и така добре да е описана на базата на ясни критерии как изглежда политическата промяна, че хората да й повярват.“
Чуйте повече от звуковия файл:
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..
"Коледа за мен е съчетание между духовното и земното. Съчетание между самото Рождество, което е един от основните камъни в християнството и земното, защото е имения ми ден. Преди всичко обаче Коледа за мен е миризма на горящ пън, студ навън и щастието, че сме всички заедно". Така описа своите усещания на 25 декември именика Христо Коликов,..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров поздрави пловдивчани с настъпването на светлия християнски празник Рождество Христово. В обръщението си той пожелава на всички здраве, благоденствие и мир. "Коледните празници са време на топлина, споделени мигове и добрина. Време, в което се обръщаме към семейството и приятелите си, споделяме надежда и търсим..
Училището насърчава децата да са винаги прави, на всяка цена. Но ще им се налага да взимат решения в несигурна среда. В този епизод опитваме да дадем някои насоки за запълване на тази празнота в образованието и възпитанието на децата. В два последователни епизода гостува Весислав Илиев, който споделя опит като ментор от образователната програма за..
Тази година е като продължение на предишната, а предишната на предходната и това е лошата тенденция на инерция от Ковид кризата насам, определи доцентът по социология Алексей Пампоров. В глобален план има тенденция на преподреждане, в която за съжаление и "добрите" също показват липса на морален интегритет. Видя се, че светът не е черено - бял. За..