Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

И в Пловдивска област разпределят щадящите тестове за учениците

Снимка: БГНЕС

Очаква се днес в Пловдив и областта днес да бъдат разпределени бързите тестове за учениците. 

Новата пратка от 86 000 щадящи теста за COVID-19 бе получена вчера в Министерството на образованието и науката и е предназначена за четири области: Пловдив, Бургас, Русе и Враца. 

Тестовете са в склада в софийското село Лозен и е въпрос на време е те да бъдат разпределени в училищата, коментира на специален брифинг служебният министър Николай Денков. 

Вчера присъствено в училище се върнаха учениците от Смолянска област, днес се връщат и учениците от Пазарджишка област. 

От днес учениците от 1-ви до 4-ти клас в община Раковски започват училище онлайн. Заради недоволство срещу щадящите тестове в понеделник малките ученици в общината бяха пуснати в тридневна ваканция със заповед на кмета Павел Гуджеров.

Децата ще бъдат дистанционно обучавани до понеделник включително, а във вторник всеки родител ще може да прецени дали да изпрати детето си присъствено на училище с декларация, че е съгласен то да бъде тествано, или да го остави вкъщи на онлайн обучение.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Придобиването от ВВС на F-16 Block 70 е символ на идеологическата промяна

Този прекрасен боен самолет е символ на стратегическото партньорство, което имаме със САЩ, каза министър-председателят Росен Желязков по време на официалната церемония по посрещането на първия български изтребител F-16 Block 70 в Трета авиобаза в с. Граф Игнатиево. "За мен е изключителна чест да присъствам на днешното събитие, на което този самолет..

публикувано на 13.04.25 в 11:41

Честваме един от най- обичаните християнски празници - Цветница

Днес е последната неделя от Великия пост, наричана Вход Господен в Йерусалим или Вайя (от гръцки - Връбница) и Цветница.  Празникът се отбелязва в неделята след Лазарова събота, една седмица преди Великден. Посветен е на тържественото посрещане  на Иисус Христос в Йерусалим с маслинови и лаврови клонки. Според евангелските текстове Христос влиза на..

обновено на 13.04.25 в 09:53

Повече пациенти със стомашно-чревни инфекции приемат в УМБАЛ "Свети Георги"

Със затоплянето на времето с 20% са повече случаите на заболелите със стомашно-чревни инфекции, постъпили в „УМБАЛ "Свети Георги" в Пловдив,  съобщи д-р Георги Попов от Трето вътрешно отделение по Гастроентерология на здравното заведение. "Най-характерен е гастроентеритът, представляващ  възпаление на стомаха и червата, изразяващ се с..

публикувано на 13.04.25 в 09:52

На борсите цените на плодовете и зеленчуците поевтиняват

Повечето плодове и зеленчуци са по-евтини на борсите у нас тази седмица, сочат данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. При зеленчуците най-драстично поскъпва  зелето  - с 10,1 на сто до 1,61 лева за килограм, за сметка на  зелената салата , която е с 10 на сто надолу и се търгува по 0,77 лева за..

публикувано на 13.04.25 в 09:37

Първият изтребител F-16 ще бъде посрещнат в авиобазата в Граф Игнатиево

Първият български изтребител F-16 Block 70 ще бъде посрещнат с тържествена церемония в Трета авиобаза в с. Граф Игнатиево.  В събитието ще участват министърът на отбраната Атанас Запрянов и началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов. На церемонията ще присъстват заместник-помощник секретарят по отбраната на САЩ по въпросите на НАТО и Европа Дейвид..

публикувано на 13.04.25 в 07:00