Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Резултатите от изборите за президент са красноречиви

| обновено на 14.11.21 в 20:06

„При създалата се обстановка - това беше вероятен вариант. Ще видим какво ще покажат окончателните данни. Активността се оказа по-ниска от това, което предполагахме. А иначе, резултатите са красноречиви – съотношението е две към едно в полза на Румен Радев. Такива бяха и по време на кампанията всички текущи данни. И това отразява общо взето много точно нагласите на обществото и оценката на работата до момента, която са свършили Румен Радев и Илияна Йотова, и респективно очакванията в бъдеще“, това заяви в интервю за Радио Пловдив професор Александър Маринов, политолог и член на Инициативния комитет, който издигна кандидатурата за президент на Румен Радев.


Той смята, че избирателната активност и по-ниската й стойност от очакванията, се дължи на умора от страна на избирателите.

„Очевидно е, че обществото е изморено от третите избори, които се провеждат в рамките на половин година. А и обективната обстановка е тежка, тя не благоприятства голяма активност. Активността е съвкупен резултат от редица обективни фактори, включително и от поведението на политиците“, коментира професор Маринов, който оглавява и стратегическия съвет към президента Румен Радев.

Политологът смята, че не е допусната грешка от предизборния щаб на Радев и при евентуален балотаж, промени няма да се правят и ще се залага пак позитивна кампания и аргументи.

Цялото интервю с професор Александър Маринов можете да чуете в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Районните кметства ще получат пари от увеличените такси за строеж

Ако има повишаване на приходите от увеличената такса за разрешенията за строеж, поемам ангажимента да ги делегираме на районите. Това заяви пловдивският кмет Костадин Димитров в интервю за Радио Пловдив, след като ОбС прие повишението на таксите за разрешителни за строеж, но отхвърли предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в..

публикувано на 24.07.25 в 14:37

Проблемите с пазара на труда се решават съвместно

Около 200 хиляди българи нито работят, нито учат. В същото време над 50 хиляди работници от трети страни са наети от началото на годината.  В България се създава и електронен регистър на икономически неактивните лица. Той ще обхваща хора на възраст между 16 и 65 години, които не работят, не учат и не са регистрирани в бюрата по труда. Това събщи..

публикувано на 24.07.25 в 10:28
Мариана Кукушева

Дългият период на мерки за еврото може да доведе до фалити

Дългият срок на въвеждане на критични мерки, заради приемането на еврото е притеснителен за бизнеса, защото може да доведе до декапитализация на бизнеса, т.е. до фалити във всички браншове. Това коментира Мариана Кукушева, председател на Федерацията на хлебопроизводителите и сладкарите, идеята на държавата да замрази цените за година и половина..

публикувано на 24.07.25 в 10:27

Какви ще са фразеологизмите след приемането на еврото?

Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието.  В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали.  Така например използваме изразите “Нямам..

публикувано на 23.07.25 в 11:39

Баните борят демографската криза със стипендии за образование

Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край.   От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..

публикувано на 23.07.25 в 10:50