Започват модернизацията на ЖП Гара Пловдив и пробива под нея. С първа копка начало на строителството ще дадат представители на местната власт и на Националната компания „Железопътна инфраструктура". Стартът беше насрочен първоначално за 19 ноември, но след това беше отложен.
Проектът е на НКЖИ за близо 90 милиона лева, а по план работата ще продължи две години - дo ĸpaя нa 2023 г..
Изпълнител на строителството е дружеството Обединение „Проект Пловдив“, което включва фирмите „Трейс Груп Холд“ АД и „Балкантел“ ООД.
Жълт код за горещо време е обявен днес в 21 области в страната. Сред тях са Пловдив, Пазарджик, Кърджали и Стара Загора. Според прогнозата на Националния институт по метеоргология и хидрология днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен, в югоизточните райони и временно силен източен вятър. Температурите още малко ще се повишат и максималните..
Жителите на пловдивското село Труд подготвят безсрочни протести заради транспортната криза. Те обвиняват институциите в бездействие и настояват за спешни мерки преди началото на учебната година. В момента маршрутната линия между селото и града се движи на големи интервали от по няколко часа, което според местните жители означава, че на практика..
Възникнал е пожар над с. Добростан, общ. Асеновград, алармираха от общинската управа. Към момента огънят е обхванал неголяма площ от около два декара от боровата гора в местността Пилешка чука, а по овладяване на пламъците за момента работят четири екипа пожарникари - един от Асеновград и три от Пловдив, каза главен инспектор Величко Бришимов,..
През нощта на събота срещу неделя ще бъде ясно и почти тихо, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). В неделя ще бъде слънчево и горещо . Ще духа слаб, в източните райони умерен, временно силен вятър от изток. Температурите още малко ще се повишат и максималните ще бъдат между 34° и 39°. Обявява се жълт код за..
Пожарът в района на 86-и километър на автомагистрала "Тракия" в посока Бургас е локализиран, каза говорителят на Областната дирекция на МВР в Пазарджик Мирослав Стоянов. Потушават се отделни огнища в периметъра. Огънят вече е далече от магистралата и няма проблем с движението. Въпреки това екипите на пътна полиция са в района, за да се следи..