Кметът Здравко Димитров обясни, че това е най-удачният вариант.
„Имаме намерение да го дадем на концесия. Така общината не губи собственост, даденият оператор ще използва Инсинератора, а Общината ще печели без да дава пари. Какво лошо има в това да се даде едно нещо на концесия, да печелим пари и след това отново да е наше?, попита градоначалникът.
В зала се разрази бурен дебат преди гласуването на предложението. Общински съветници от БСП, ВМРО, ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛЕКСАНДЪР СТАМБОЛИЙСКИ” и нечленуващи в групи поискаха анализ за дейността до момента, преди да се вземе окончателно решение.
Слави Георгиев направи предложение за отхвърляне на точката до изясняване на обстоятелствата, но то не беше прието. Съветниците обаче приеха предложението на Тодор Стоилов от БСП за създаване на работна група от независими оценители, съветници и медиите за оценка на материалната база и да се установи какви средства са необходими за довършването му.
Георги Колев от Земеделски съюз „Александър Стамболийски“ каза, че в момента в страната работят само два инсинератора – в София и в Девин. Затова в Пловдив трябва да има такъв – дали през концесионер или като общинско дружество. Той призова да се установи какво точно има в кашоните, струпани в двора на Инсинератора.
„Управителят трябва да бъде питан, защото не може да не знаеш какво има в кашоните за 7 милиона, които са струпани в двора ти. Трябва да се види какво притежаваме и кой ще е потенциалния концесионер. Трябва да видим какво имаме, за да знаем от какво се лишаваме“, коментира Георги Колев.
Заместник-кметът Величко Родопски обясни, че за да заработи Инсинератор-Пловдив, са необходими още 12 милиона лева. Затова най-удачното решение е да се даде на концесия.
„Това дружество не е работило един ден. Второ, апаратурата, която е докарана в България и е дарение от Швейцария, няма софтуер за управление и дори да я отворите, вие няма как да разберете дали работи. По едни стари сметки трябва ние да извадим около 12 милиона и не знам какви ще бъдат евентуалните последствията. Затова вие говорите неща, които не са верни“, обясни Родопски.
Голяма ВиК авария наводни обширен район в кв. "Кючук Париж". Внезапно спукване на стар етернитов водопровод е предизвикал наводнение по ул."Пере Тоше", до пресечката с ул. "Дрин". Залято е цялото пътно платно, а колите едва минават през наводнения участък, алармира жителите на квартала в социалните мрежи. От ВиК - Пловдив потвърдиха..
Нови случаи на замърсяване на атмосферния въздух на град Пловдив от производствени цехове установиха екипите на Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив. Става дума за две бази на едно и също дружество, намиращи се в район „Южен“ и в район „Северен“, чиято основна дейност е продажба, разкрой и кантиране на мебелни..
Министерството на земеделието и храните не определя ценовата политика за храните и по никакъв случай няма да стане арбитър в продоволствените отношения, заяви в Брестовица министърът на земеделието и храните Георги Тахов. Ние пишем законопроект, свързан със скъсяване на веригите на доставки или т.нар агрохранителна верига, който ще е готов до две..
Община Асеновград представи новите седем електрически автобуса, които бяха доставени преди дни. Те ще подменят изцяло автобусите, които обслужват петте градски линии. Електрическите автобуси са на стойност 5,8 млн. лв. и са закупени по проект, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост, каза кметът на Асеновград Христо Грудев...
10-тото юбилейно „Кафе на толерантността“ събра в Джумая джамия представители на държавната и общинската власт и на различни етнически общности в Пловдив. Присъстваха секретарят на областната управа Евелина Апостолова, председателят на ОбС Атанас Узунов, зам.-кметовете Пламен Панов и Ерол Садъков. Събитието уважиха също заместник главният..