Всяка от бандите използва публичния ресурс, не за да работят за правото, а като бухалки.
Тази част от прокурорската колегия, на която беше натиснато копчето "Еnter" от тези задкулисни кукловоди няма да промени позицията си, защото те са монтирани от същите кукловоди, за да козируват и да изпълняват поръчки. Според адв. Екимджиев оттеглянето на първото искане за отстраняването му е направено, защото би отнело повече време, затова тези членове на ВСС са се отказали, за да вземат най- бързо главата на Гешев, само заради израза "политически боклук".
Адв. Екимджиев уточни, че дори и днес ВСС да освободи Иван Гешев от поста, той ще продължи да е главен прокурор докато президентът Радев не подпише указ за освобождаване. В Конституцията няма фиксиран срок, казано е той да е "разумен". Хипотетично, ако Радев реши да бави, той може да се позове на очаквания акт на КС за това дали този състав на ВСС с изтекъл мандат може да го освободи.
Адвокат Михаил Екимджиев сподели и парадоксална по собствените му думи хипотеза.
Тя е Иван Гешев да бъде оставен още известно време, стига да имаме гаранция процесът по освобождаването му да е необратим. Защото в тази мръсна гангстерска война, в която няма добри герои, колкото по- дълго остане, толкова повече "трупове" от лошите ще има. Това ще е част от катарзиса на цялата система.
Това е единствиният начин да излезе над земята истината за това кой кой е, да се предостави публично истината кой как е ставал прокурор, магистрат, политик....
Това изглежда недопустимо за една демократична правова държава, но в нашите условия иначе рискуваме всичко след него да остане копсулирано и неизвестно на публиката и всички зависимости, които тровят живота ни да бъдат замазани. Това е по- малкото зло, каза адвокат Екимджиев.
Цялото интервю е в прикачения звуков файл.
Изкуственият интелект може да помага при търсене на работна ръка. При ясно зададени критерии той извършва дейността по-бързо и прецизно от човек, каза д-р Росица Стелиянова от Института за икономически изследвания при БАН. Тя е и директор Програми и проекти на АИКБ. Д-р Петър Атанасов от ПУ "Паисий Хилендарски" пък подчерта, че страната ни..
Едва 36% от завършилите направление „Здравни грижи“ в Медицинския университет в Пловдив работят като медицински сестри и акушерки. Това показват данните на самия университет, съобщи Петя Георгиева, старши икономист от Института по пазарна икономика. Според нея в България има достатъчно лекари, но недостатъчно медицински сестри, за да се..
Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради решението на председателя на Народното събрание Наталия Киселова да не допусне искането му за референдум. В политическите среди се режисират сценарии, които целят да задушат важните теми в обществото, заяви президентът Радев. Манипулациите, че предложеният от него референдум е срещу..
Директорът на Природонаучния музей в Пловдив Огнян Тодоров изтъкна в интервю за Радио Пловдив основните искания на протестиращите музейни специалисти. " Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49%" - заяви Тодоров. Огнян Тодоров, който е и председател на Сдружението на..
След протеста на националните медии - има ли решение на управляващите за дофинансиране на БНТ, БНР и БТА? Според депутата Тома Биков, член на комисията по култура и медии в Народното събрание ситуацията в в БНР и БНТ не е тревожна от вчера. Но това, което може да се обобщи след изслушването на генералните директори на двете медии вчера е, че..