На официална церемония по подписването на договорите за стипендиите младите хора бяха приветствани от главния изпълнителен директор на холдинга инж. Румен Цонев.
„Ние наистина сме убедени, че на младите хора трябва да им помогнем да учат повече, да се развиват, защото така те ще получат удовлетворение от всичко, което правят, тъй като знанието е най-голямото удовлетворение, което можем да изпитаме. А че България има нужда от знаещи хора, това е безспорно. Вървете напред, убедени сме, че ще бъдете успешни“, обърна се към стипендиантите инж. Цонев.
Носителите на тазгодишните стипендии учат в много различни специалности от икономика и стопанско управление, до химия, биохимия, информатика и машинно инженерство.
Владимира Димитрова е пловдивчанка и е завършила Търговската гимназия. Тя следва Бизнес икономика в УНСС в столицата и е в четвърти курс. Смята да инвестира стипендията в обучението си. Четвъртокурсничката вече е била на стаж в отдел „Човешки ресурси“ в КЦМ и обмисля възможностите да работи в компанията.
Станислава Василева е второкурсничка в Химикотехнологичния университет в София и учи химично инженерство. Момичето също иска да вложи средствата в образованието си.
Християна Канзова е бакалавър от Химикотехнологичния университет в столицата. Тя ще следва магистърската програма Биомедицинско инженерство, но в същото време работи като биолог в Института по невробиология към БАН. Тя ще вложи стипендията на КЦМ в бъдещото си развитие, тъй като смята, че нищо не приключва със завършването на университета.
На церемонията присъстваха също Дария Василева от Университета по национално и световно стопанство, която учи „Анализ на бизнес данни със специализиран софтуер“ и студентът от Техническия университет Калоян Димитров, който е в специалността „Стопанска информатика“ и също е бил стажант в КЦМ.
Важен критерий за спечелване на тазгодишната стипендия бяха успешно положените изпити от предходната учебна година с успех не по-нисък от много добър 4,50. А конкуренцията между кандидатите е била изключително силна, обясниха от ръководството на ХОЛДИНГ КЦМ 2000. Оттам припомниха, че Стипендия КЦМ е учредена през 2019 година и оттогава досега са подкрепени близо 40 студенти.
Много европейски бизнеси могат да престанат въобще да търгуват на американския пазар, прогнозира Адриан Николов от ИПИ по повод наложите от Доналд Тръмп мита. Една от възможнастите е да се изнесат производствата в САЩ. А иначе всяка една наша стока, която се продава в САЩ ще е с 20% по- скъпа. Моментният шок на борсите едва ли има..
Във втория епизод от поредицата "Елементи в криза" се фокусираме върху проблема с мръсния въздух в Пловдив. Експерти като доц. д-р Ангел Джамбов и представители на местната власт разкриват противоречията между наука, политика и очакванията на гражданите. Трафикът, старите печки, липсата на зелени площи и паленето на отпадъци са сред най-големите..
С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове по всички дисциплини във факултета и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Според декана на факултета проф. Ангелина Влахова научният конгрес е..
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..