Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заловиха хулигана, пребил шофьор с пистолет до Второ РУ, 56-годишен софиянец

| обновено на 02.11.23 в 09:35

Пловдивската полиция бързо залови агресивния шофьор на луксозен джип, който преследва кола по булевард „Шести септември“, успя да я спре на бул. „Васил Априлов“  и удари шофьора и, размахвайки пистолет. 

По щастлива случайност грозната сцена бе заснета на видеоклип от свидетел, който го разпространи в социалните мрежи.  На него ясно се вижда, как  водачът на джипа слиза, размахвайки пистолет, отива до другия шофьор и му нанася удари през страничния прозорец. След това се прибира в джипа и двете коли си тръгват.

След масовите публикации  полицията се самосезира, установи  и арестува извършителя – оказал се  56-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа, с две повдигнати обвинения. 

В звуковия файл чуйте подробностите,  разказани от говорителя на Районна прокуратура  - Пловдив Атанас Илиев.

По публикацията работи: Севдалин Палаузов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията
Кметът Костадин Димитров при инспекция на реконструкцията на кино

Напредва реконструкцията на кино "Космос"

С интензивни темпове се движат строителните дейности по реконструкцията на кино „Космос“. В това се убеди кметът на Пловдив Костадин Димитров, който посети обекта и разговаря с техническите ръководители. Европа даде зелена светлина за проектите за кино "Космос" и парк на Марица Вече са демонтирани настилки, мазилки, ламперии, седалки,..

обновено на 02.11.25 в 13:23

Малобройна подкрепа за каузата на "Ангели на пътя" в Пловдив

Едва десетина души подкрепиха протеста на "Ангели на пътя" в Пловдив.  Акцията бе обявена като национална под мотото "Стига мълчание". Конкретният повод е катастрофата, при която загина 23-годишният Мартин Димитров, станал жертва на верижна катастрофа между три автомобила в нощта на 17-и срещу 18-и октомври на пътя Златица-Челопеч. В Пловдив..

публикувано на 02.11.25 в 13:18

Протест пред съдебните палати организира "Ангели на пътя"

Национален протест пред съдебните палати в страната организира днес сдружение "Ангели на пътя".  Акцията е под мотото "Стига мълчание" и е насрочена за 12 часа както в столицата, така и цялата страна.  "Ще поискаме справедливост. Ще поискаме промяна.  За да не се налага всяка година да палим нови свещи.  За да не останат пътищата ни пропити..

публикувано на 02.11.25 в 08:32

МВР издирва нарушителите на реда на стадион "Локомотив"

Полицията предприема мерки за установяване на всички лица, съпричастни към извършеното нарушение на обществения ред по време на дербито на пловдивските футболни отбори "Локомотив" и "Ботев" днес.  След преглед на видеозаписите предстои да бъдат издирени извършителите и спрямо тях да се вземе съответното отношение, съобщават от Областантната..

обновено на 01.11.25 в 19:15
Снимката е илюстративна

Втора жертва на Карловско шосе за по - малко от 8 часа

Мотоциклетист е загинал при катастрофа на Карловско шосе в посока Пловдив. Сигналът е подаден на тел. 112 около  17.10 ч., съобщават от МВР. По предварителни данни при престрояване лек автомобил "Фолксваген" ударил странично мотоциклет "Хонда", чийто водач е починал.  До приключване на огледа на местопроизшествието трафикът се пропуска..

публикувано на 01.11.25 в 19:00