От КТ „Подкрепа“ обаче поискаха отлагане с поне една година.
Това се базира върху многото коментари около довършването на всички правила, които трбва да влязат в сила дотогава.
„На първо място, ние не сме подготвени за такава либерализация, макар и частична“ - казва конфедеративният секретар на синдиката Александър Загоров.
Има много неизяснени и объркани компоненти. Грозят ни заплахи буквално от всяка страна. Работещите бедни у нас са една огромна армия – по наши данни са 670 000 български работници са такива, а има поне още толкова, които са неработещи и също така бедни. Може да се стигне дотам, че тези групи да не могант просто да си платят тока и да бъдат изключени!
По думите му, приходите в буферния фонд, замислен да покрива разликата от високата цена за потребителите, са недостатъчни в момента. Очертават се и други дефицити, които няма да постъпят в него.
„В момента с тези промени няма никаква яснота какво се случва с българската енергетика. ПАВЕЦ "Чаира" например е счупен, проблеми назряват и в АЕЦ „Козлодуй“. Мини „Марица – Изток“ 3 буквално се тресат, защото нямат приходи. Бъркотията е пълна. Пълна неизвестност е какво се случва в този отрасъл. Особено в този регион, на „Мариците“ – алармира Александър Загоров.
Имаме национален ресурс – въглища, но заради цените на емисиите, енергията от тях е вече непродаваема – категоричен е той. Нещата са тясно обвързани и с човешките дела. Толкова много пренебрежение към такива огромни групи хора, не сме си го представяли.
Ако се стигне до пълна либерализация на пазара на електроенергия за битовите потребители, тогава 2.5 млн. българи с техните домакинства ще бъдат енергийно бедни!
„Обърквацията“ е пълна, обобщава синдикалният експерт от КТ „Подкрепа“ Александър Загоров.
Ако има повишаване на приходите от увеличената такса за разрешенията за строеж, поемам ангажимента да ги делегираме на районите. Това заяви пловдивският кмет Костадин Димитров в интервю за Радио Пловдив, след като ОбС прие повишението на таксите за разрешителни за строеж, но отхвърли предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в..
Около 200 хиляди българи нито работят, нито учат. В същото време над 50 хиляди работници от трети страни са наети от началото на годината. В България се създава и електронен регистър на икономически неактивните лица. Той ще обхваща хора на възраст между 16 и 65 години, които не работят, не учат и не са регистрирани в бюрата по труда. Това събщи..
Дългият срок на въвеждане на критични мерки, заради приемането на еврото е притеснителен за бизнеса, защото може да доведе до декапитализация на бизнеса, т.е. до фалити във всички браншове. Това коментира Мариана Кукушева, председател на Федерацията на хлебопроизводителите и сладкарите, идеята на държавата да замрази цените за година и половина..
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..