От КТ „Подкрепа“ обаче поискаха отлагане с поне една година.
Това се базира върху многото коментари около довършването на всички правила, които трбва да влязат в сила дотогава.
„На първо място, ние не сме подготвени за такава либерализация, макар и частична“ - казва конфедеративният секретар на синдиката Александър Загоров.
Има много неизяснени и объркани компоненти. Грозят ни заплахи буквално от всяка страна. Работещите бедни у нас са една огромна армия – по наши данни са 670 000 български работници са такива, а има поне още толкова, които са неработещи и също така бедни. Може да се стигне дотам, че тези групи да не могант просто да си платят тока и да бъдат изключени!
По думите му, приходите в буферния фонд, замислен да покрива разликата от високата цена за потребителите, са недостатъчни в момента. Очертават се и други дефицити, които няма да постъпят в него.
„В момента с тези промени няма никаква яснота какво се случва с българската енергетика. ПАВЕЦ "Чаира" например е счупен, проблеми назряват и в АЕЦ „Козлодуй“. Мини „Марица – Изток“ 3 буквално се тресат, защото нямат приходи. Бъркотията е пълна. Пълна неизвестност е какво се случва в този отрасъл. Особено в този регион, на „Мариците“ – алармира Александър Загоров.
Имаме национален ресурс – въглища, но заради цените на емисиите, енергията от тях е вече непродаваема – категоричен е той. Нещата са тясно обвързани и с човешките дела. Толкова много пренебрежение към такива огромни групи хора, не сме си го представяли.
Ако се стигне до пълна либерализация на пазара на електроенергия за битовите потребители, тогава 2.5 млн. българи с техните домакинства ще бъдат енергийно бедни!
„Обърквацията“ е пълна, обобщава синдикалният експерт от КТ „Подкрепа“ Александър Загоров.
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..
Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите. Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..