Локомотив (Пловдив) изпревари Левски след 1:1 срещу ЦСКА 1948

Локомотив (Пловдив) и ФК ЦСКА 1948 завършиха без победител двубоя си от последния 30-ти кръг на редовния сезон в efbet Лига. Мачът на стадиона в "Лаута" приключи при резултат 1:1, а гостите могат да съжаляват за множеството си пропуски през първата част.

Така "смърфовете" заеха 4-то място в класирането, а ФК ЦСКА 1948 не успя да влезе в топ 6 и ще се бори за място в евротурнирите през евентуален бараж. Единствената въпросителна в първата шестица остана на кое място ще завършат ЦСКА и Черно море, а това зависи от двубоя на "армейците" малко по-късно днес с Арда в Кърджали.

На стадион "Локомотив" Тодор Павлов даде аванс на домакините в 53-а минута, а само 7 минути след това Бирсент Карагарен оформи крайното 1:1. Двата отбора удариха и по една греда чрез Карагарен и Мичи Нтело.

ЦСКА 1948 създаде първото голово положение в мача във 2-ата минута. Педриньо с добър пас изведе Бирсент Карагарен в наказателното поле на Локомотив. Ангел Лясков изпусна Карагарен, който бе на отлична позиция и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Кристиан Томов.

В 17-ата минута Симеон Василев центрира отляво в наказателното поле на Локомотив Пловдив, където Емил Ценов бе изпуснат от Хорхе Сегура и стреля с глава, но Кристиан Томов се намеси и спаси.

В 24-ата минута Бирсент Карагарен подаде на Талис, който след това напредна и стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Кристиан Томов.

Христо Иванов центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948 в 31-ата минута, след което Хорхе Сегура стреля с глава, но неточно в аут.

ЦСКА 1948 направи огромен пропуск в 32-ата минута. Бирсент Карагарен получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Локомотив Пловдив. Карагарен напредна, след което преодоля и вратаря Кристиан Томов и в момента, в който празната врата бе пред него стреля, но Тодор Павлов с решаващ шпагат изби топката в корнер.

Оливер Камдем създаде напрежение пред вратата на ЦСКА 1948 в първите секунди на второто полувреме. Той преодоля Симеон Василев, след което навлезе в наказателното поле на гостите и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Петър Маринов.

Мартин Райнов пробва удар от границата на наказателното поле на ЦСКА 1948 в 48-ата минута, но над напречната греда в аут.

Бирсент Карагарен се отчете с още един много голям пропуск в 50-ата минута. Той получи отново много добър извеждащ пас зад гърба на отбраната на Локомотив Пловдив. В наказателното поле на домакините Карагарен финтира Тодор Павлов и остана сам срещу Кристиан Томов, но вратарят на Локомотив Пловдив успя да спаси удара му.

Локомотив Пловдив поведе с 1:0 в 53-ата минута. Димитър Илиев подаде към Тодор Павлов, който си овладя топката на гърди в наказателното поле на ЦСКА 1948, след което с много мощен удар вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Петър Маринов.

Локомотив Пловдив бе изключително близо до това да вкара втори гол във вратата на ЦСКА 1948 в 56-ата минута. Бабакар Дион подаде към Оливер Камдем, който центрира в наказателното поле на гостите, където Мичи Нтело изпревари Теодор Иванов и стреля, а топката срещна левия страничен стълб на вратата на Петър Маринов.

ЦСКА 1948 бързо успя да изравни резултата в 59-ата минута. Ефе Али допусна груба грешка, връщайки неуверено топката назад към Хорхе Сегура. Колумбийският защитник на Локомотив бе изпреварен от Бирсент Карагарен, който отне топката, излезе сам срещу Кристиан Томов и този път хладнокръвно вкара.

Локомотив Пловдив направи много сериозен пропуск в 62-ата минута. Бабакар Дион центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Росен Божинов не изчисти добре топката с глава и я прати директно в краката на Хорхе Сегура. Той беше на отлична позиция, но стреля встрани от левия страничен стълб на вратата на Петър Маринов.

Владимир Медвед центрира от фал в наказателното поле на ЦСКА 1948 в 85-ата минута, след което топката попадна в Димитър Илиев, който стреля, но недостатъчно силно и топката бе изчистена.

В третата минута на добавеното време на мача Камдем центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Мичи Нтело изпревари защитник в червено и отправи опасен удар с глава, но Петър Маринов внимаваше и изби в корнер.

След това равенство Локомотив Пловдив е четвърти с 55 точки, а ЦСКА 1948 е седми във временното класиране с 43 точки, но може да стане осми, ако Ботев Пловдив спечели гостуването си на Локомотив София.

Със сигурност в първия кръг от плейофа Локомотив Пловдив ще гостува на Черно море