Шестима учители и петима директори от Пловдив и областта получиха награди на специална церемония, организирана от Регионалното управление на образованието. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив каза: „След известна пауза отново съм сред вас с толкова много съмишленици. Вие сте мотиваторите, от които зависи бъдещето на нашите деца. Поздравявам ви за цялата отдаденост за утвърждаването на професията „учител“. Щастлива съм, че сме заедно – хората от образованието, държавата и църквата.“
По традиция преди 24 май институцията връчва призове за успешна работа през годината, на педагогическите специалисти и директори.
Тази година са наградени: Галя Бойчева от Детска градина "Осми март" - Пловдив, Даниела Говедарска от ОУ "Христо Ботев " - Раковски, както Магдалена Мъглижанова – учител по теория в Професионална гимназия по електроника и електротехника, Светла Иванова – учител по английски език в СУ „Св.св. Кирил и Методий“ – Пловдив, Маргарита Костова – учител по география и икономика в СУ „Св. Софроний Врачански“ и Екатерина Тошева – учител по религия в ОУ „Кочо Честеменски“ – магистър по богословие и един от първите учители по религия, която преподава в начален и прогимназиален етап.
Отличените директори са: Ваня Христова от ДГ „Първи юни“ – Карлово, Кристина Колешева-Йончева – ДГ „Буратино“ – Пловдив, Марияна Найденова – ОУ „Алеко Константинов“, както и Цветелина Велкушанова – заместник-директор по учебната дейност в Професионалната гимназия по битова техника.
На церемонията в Малката базилика присъства и митрополит Николай, който приветства учителите преди празника.
Областният управител на Пловдив проф. Христина Янчева свика извънредно заседание на Областния щаб за намаляване на риска от бедствия във връзка с очаквани нови обилни валежи на територията на областта. За 10 области за утре е обявен оранжев код за опасно време, сред които е и Пловдив. Очакваните количества на валежите до полунощ срещу вторник..
Краткосрочни мерки заради очакваните през следващите дни интензивни валежи бяха набелязани от институциите в Пловдив на спешно съвещание, свикано от кмета Костадин Димитров. Според кмета критичните точки в Пловдив са кръстовището на бул. „Александър Стамболийски“ и ул. „Индустриална“, а също пътен възел „Скобелева майка“. По думите на..
Първите нови електробуси за Пазарджик вече са произведени и готови да бъдат пуснати в движение, съобщи кметът на общината Петър Куленски. В началото на следващата седмица започва и изграждането на кабелното трасе за зарядните станции, като целта е самите станции да бъдат изградени и присъединени към електроразпределителната мрежа до края на..
Животновъдите са разделени по отношение на ваксинацията срещу шарка по овцете. Дори по-голяма част от бранша вече е против тази мярка за справяне със заболяването. Това заяви министърът на земеделието и храните Георги Тахов, който е в Пловдив заради 9-ата Глобална конференция за винен туризъм на Световната организация по туризъм на ООН...
БМВ "кацна" върху жп линиите в района на жп гарата в Хисаря, след като пияният му шофьор първо преминал през тревни площи, после се блъснал в подпорна стена. 21-годишният водач бил тестван за алкохол и дрегерът показал над 2,2 промила. Младият мъж е задържан за 24 часа в ареста на Районното управление в Хисаря. Още един пиян шофьор е бил..