Как се променя трафика в Пловдив след затварянето на Бетонния мост? Как ще се промени и след пускането на влакове към Карлово и бариерите при прелезите на "Пещерско шосе", "Свобода" и ул. "Шести септември"? А промени ли се вече проблемът с липсата на работещи климатици в градския транспорт? Въпроси, на които продължаваме да търсим отговор - и в репортерски проверки и в разговор с Георги Стоилов от общинското предприятие "Организация и контрол на транспорта".
Какво можем да очакваме от започналите днес разговори за кабинет? По темата - политолога Даниел Смилов.
Може ли Панагюрското златно съкровище да остане в археологическия музей в Пловдив и какво могат да направят общинските съветници? Репортаж по темата на Антония Попова.
В понеделник сутрин с ритъма на деня и събития, които следим през новата седмица. В утрото на 25 август теми и събеседници: - Говорят жители на ЖР „Тракия“, които организират протест срещу изграждането на ключовото продължение на бул. „Санкт Петербург“ в Пловдив. Това е част от голям интегриран проект, финансиран по Програмата за развитие на регионите,..
В предпоследната неделя на август, Ви желаем слънчево време, усмивки и много добро настроение. За останалото - ще се погрижим ние :) Като начало ще поканим в Клуба, всички, които носят Украйна в сърцето. Днес, 24- август Украинската общност в Пловдив ще отбележи за поредна година и въпреки военните действия все още, Деня на независимостта на Украйна и..
Ранното утро на неделя споделяме заедно! Търсим хармонията, онзи така мечтам баланс вътре в нас, но и със заобикалищи ни свят! И понеже силно вярваме във връзката ни с природата, днес поглеждаме към градината. Градината, която създава не само продукти за консумация, но градината, която създава усещане за смисъл, заради насладата на очите - красотата,..
Ружка Генова е наш гост в първата седмица на март 2025 година. В края на 2022 година международната майсторка по шахмат бе обявена за училищен ръководител №1 от Министерството на младежта и спорта. Ружка Генова е директор на Спортно училище „Васил Левски“- Пловдив от 1 юли 2019 година, преди това от 2001 до 2013 година е била заместник-директор..
В последния ден от работната седмица някак логично отправяме мислите си към планове за почивка и различни забавления. Ще бъдем в помощ и услуга на тези, които споделят усещането ни за лятна лежерност. В поредния епизод на "Уроци по щастие", продължаваме темета за успешно плануване на почивка с половинката. Очаквайте още от съветите на консултанта ни..