Регионален археологически музей – Пловдив стартира нова онлайн кампания под името „Когато бях археолог“, която ще се проведе през целия месец септември 2024 година. Инициативата е част от Европейските дни на наследството, чиято тема тази година е „Маршрути, мрежи и връзки“. Целта на кампанията е да събере и съхрани спомени и преживявания на хора, участвали в археологически разкопки в Пловдив и региона през годините.
„Когато бях археолог“ предоставя уникална възможност на всички участници в разкопките да споделят своя личен опит и да допринесат към съхраняването на културното наследство на града ни, каза за Радио Пловдив Екатерина Илиева, експерт изложби и събития в музея, и допълни още:
"Спомените, събрани по време на кампанията, ще покажат как различни хора са допринесли за разкриването на историята на региона и ще свържат настоящето с миналото по нов и увлекателен начин."
Кампанията е насочена към всички, които са били част от археологическите екипи – ученици, студенти, работници, помощници, фотографи, архитекти, археолози и специалисти. Участниците са поканени да споделят своите лични истории, спомени и снимки, които ще бъдат публикувани на специална подстраница на сайта на музея. В бъдеще тези спомени могат да станат част и от постерна изложба.
Екипът на РАМ – Пловдив призовава всички, които са били част от археологически разкопки в региона, да се включат и да споделят своя опит. Участието в инициативата е лесно – чрез попълване на онлайн анкета, достъпна на сайта на музея.
Кампанията продължава през целия септември, а крайната дата за подаване на материали е 30 септември 2024 г.
Екатерина Илиева бе гост в днешното издание на предаване "Вход свободен". Разговорът с нея е достъпен в прикачения звуков файл.
Как глухите хора да разбират и управляват емоциите и тези на другите в процеса на комуникация? Как да стигнат до истинското послание като разпознават лицевите изражения и езика на тялото? Как да развият умения и техники за изграждане на пълноценно, здравословно общуване и добри взаимоотношения тук и сега. Как да свържат себе си с историята на..
Всеки вторник и четвъртък, във времето между 15.40 часа и 17.10 часа, всеки който има потребност от психологическа консултация, може да се възползва от услугите на социалния психолог Красимир Гешев, безвъзмездно. Приемната е отворена за деца над 12 години и пълнолетни лица, без ограничения на възрастта, за лични и семейни консултации. Тя се..
Юлия Туджарова-Янкова е родена в Пловдив през 1955 г. Завършила е Психология и Философия към Философски факултет на СУ „Климент Охридски” - София през 1984 г. След дипломирането си работи в сферата на образованието като преподавател по психология и философия, училищен психолог и педагогически съветник в различни пловдивски училища. Работила е и..
Мариям Мовсесян е изключителна певица с богат опит и афинитет към Bel canto (Терминът започва да се употребява в края на 17-ти век в Италия, като модел за изискано пеене и възможност за интерпретация). Тя е кръстена на Богородица, а името избира нейната баба. „Знам, че тя бди над мен и ме предпазва“, споделя певицата. В началото на месец..
Малките актьори - Деца със Специални Образователни потребности от Регионален Център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование - Пловдив и Театър „А`парт“ Пловдив ще имат удоволствието да зарадват децата от СУ „Свети Софроний Врачански“ със спектакъла „Не пипай куфара“ по Борис Априлов, на 10.12.2024 г. от 13.00 часа в самото..