Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Очаквам ГЕРБ да направят поредния блокаж на парламента

 Излъчването на председател на НС е излъчване на мнозинство за управление, а две седмици след изборите разговори з амнозинство не са водени, което е отговорност на ГЕРБ, каза в предаването "Точно днес" Йордан Иванов, зам.- председател на ДСБ и депутат от ПП- ДБ.

Два часа преди първото заседание от групата на ПП- ДБ не бяха взели решение дали и кого ще предложат за най- високия пост в държавата.

Според Иванов е силно притеснително, че изглежда ГЕРБ искат да провалят и това НС, тъй като отказват да водят разговори за мнозинство и най- вече разговори за политики. По думите му името на председателя е втростепенния въпрос.

Бяхме готови да влезем в разговори, ако ГЕРБ бяха уважили искането за санитарния кордон около Делян Пеевски и останалите искания в декларацията ни.

Ако ГЕРБ планират да избират председател с Пеевски или с "Възраждане" , това е неприемливо за нас, декларира Йордан Иванов. 

Трябва ди има консултации за избор на мнозинство и за избор на председател.

Всеки знае, че партията на Пеевски купуваше "вероломно гласове", имаме обосновано съмнение за извършени множество престъпления, което е причина да подкрепим искането за касиране изборите, посочи народният представител. По неговото мнение големият въпрос е има ли мнозинство за същинска реформа на изборния процес. По думите му има опасност след като се отвори ИК Борисов и Пееевски да изхвърлят машините и да направят още по- голяма каша, предположи Иванов. 

Огромното предизвикателство е формирането на редовна власт, защото сега ГЕРБ управляват под прикритието на служебното правителство, каза още Йордан Иванов.

Цялото интервю е в прикачения звуков файл.






БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Трусовете около Санторини ще продължат седмици

Около гръцкия остров Санторини н аблюдаваме доста интензивна поредица от земетресения с магнитуд между 4 и 5 по Рихтер. През последните два дни са регистрирани  15 труса с матнитуд 4 .  Епицентърът не е на Санторини , обхванати са няколко острова.  Голямата част от трусовете са в морето , но се усещат на островите. Това заяви пред..

публикувано на 03.02.25 в 16:57

Ситуацията е сложна, "Тикси" прилича на втора "Индра"

Поръчката на общината, която трябваше да надгради системата на "Индра" за управление на градския транспорт и трафика въобще не е това, което ни се обясняваше през 2023-та година. Това ни стана ясно от доклада на заместник - кмета Ерол Садъков, коментира общинският съветник от ДБ Владимир Славенски, който е член на транспортната комисия в ОбС...

публикувано на 03.02.25 в 16:25

Раковски кандидаства с проекти за над 10 милиона лева

Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..

обновено на 03.02.25 в 11:18

КОЦ-Пловдив с кампания за борба с рака на 4 февруари

В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..

обновено на 03.02.25 в 11:18
Диана Ефтимова

Липсва визия за решаване на проблемите на изборите

Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..

публикувано на 03.02.25 в 10:47