В Деня на християнското семейство и в предаването „Вход свободен“ обърнахме внимание на онази друга важна част, която маха с опашка и дава лапа, всеки път, когато се приберем у дома. Да, кучетата са семейство! В това сме убедени!
Доказват го и историите на Кайра, Памир, Мики – кучета спасени и осиновени от голямото четириного семейство на Общински приют- Пловдив. Как са се превърнали в семейство ни разказаха хората, които ежедневно ги даряват с любов – Надежда Колева, Бойка Благова, Александра Страшилова.
Защо кучетата са наистина семейство, разбрахме и от друга гледна точка. Тази на Мира Бонжева, автор на книгата "Разговор с куче", която ни провокира да се замислим защо сме длъжници на този биологичен вид позовавайки се на аргументи и доказателства на учени познаващи кучешката психика като цяло. Чуйте в прикачения звуков файл.
"Всяко куче влиза в живота ни с определена мисия и има отреден смисъл в него. От нас хората зависи дали те ще го осъществят." Думи на Мира Бонжева - автор на книгата "Разговор с куче", сертифициран треньор и пламенен застъпник за добруването на кучетата. Тя е твърдо убедена, че о т нас си зависи дали кучето ще живее помръкнало в своята..
И двамата седяха в хола: тя на любовния стол, той на дивана. Тя го погледна с копнеж. Но той не забеляза. Очите му бяха приковани в телефона. Тя не знаеше какво прави той, дали сърфира в мрежата, играе ли игра или планира. Всичко, което знаеше, беше, че чувстваше, че телефонът привлича повече внимание от нея.... Това е история, която е..
И тази неделя на 16 февруари, “Снимката на нощта” ще бъде интересна и различна. За радост на малките ни слушатели, детската писателка Катя Антонова ще бъде наш гост. Почитателите на поредицата от книги “Феята от захарницата”, ще научат и кога Катя ще се срещне с тях в Пловдив. Слушайте “Снимката на нощта” със Стефи Стаменова от 18.30ч.
Пореден епизод на "Уроци по щастие" във февруарския им вариант, в който разглеждаме предизвикателствата във връзката през 2025г. Днес поставяме въпроса "Познаваме ли себе си?"! Разглеждаме този въпрос с консултанта ни психолог и семеен терапевт Петя Георгиева, която разглежда детайлите по темата, споделя от професионалния си опит. Насоки за спраяне с..
Разказваме ви и за терапията с животни - метод за работа с хора с увреждания, и едно анкетно проучване по темата, което провежда Деница Маргаритова. Анималотерапията, известна още като зоотерапия, представлява диагностика или лечение на различни медицински състояния с помощта на животни. По същество, анималотерапията е общо понятие, включващо..