И двамата седяха в хола: тя на любовния стол, той на дивана. Тя го погледна с копнеж. Но той не забеляза. Очите му бяха приковани в телефона. Тя не знаеше какво прави той, дали сърфира в мрежата, играе ли игра или планира. Всичко, което знаеше, беше, че чувстваше, че телефонът привлича повече внимание от нея....
Това е история, която е твърде позната на много двойки. Смарт телефоните са станали толкова неразделна част от живота ни, че често е трудно да забележим колко разсеяни сме станали. Но по-страшното е, че без да искаме всъщност неглижираме човекът до нас, като го караме да се чувства игнориран, пренебрегнат, самотен.
И със сигурност няма приложение, което да ни вкара в поправителен режим, освен ако ние самите не се вземем в ръце и не започнем разговор с партньора, но не като го критикуваме, а напротив - като подходим с любов, казва психологът Емилия Крушков.
Този споделен подход поддържа разговора конструктивно. Като признавате, че и двамата може да сте предизвикани да устоите на зависимостта от устройствата, е по-вероятно да работите в екип, за да се справите с проблема - със състрадание и откритост, но и с поемането на отговорност за собствените ви нездравословни навици.
"Друга добра идея е да определите някои ясни споразумения около използването на телефона. Например: Без телефони по време на хранене: Дръжте телефоните далеч от масата, за да създадете пространство за истински разговор. И още - започнете и завършете деня заедно, като отделите малко време, за да се свържете един с друг с някаква приятна дейност, защо не и специално създаден личен ритуал"
Ясните, конкретни цели, а не неясни намерения - ще улеснят отчетността и ще развият по-близка връзка помежду ви, съветва още психологът Емилия Крушков.
В Деня на любовта, тя бе наш специален гост в предаването "Вход свободен". Целият разговор е достъпен в прикачения звуков файл.
„Алтер его“ - усмивки и шлагери с Христо Кидиков Христо Кидиков е специален гост в нашия радио-хепънинг. Очаква ви интересен разговор за българската популярна музика и нещата от живота, изпъстрен с много автентични весели истории. Ще звучат и негови песни – както популярни, така и по-нови. Христо Кидиков е роден на 16 октомври..
Детските емоции се формират започвайки от най - базовите - удоволствие и неудоволствие, като постепенно придобиват нюанси и разграничаване. Много често родители и деца се оказват в сериозно затруднение при работата с емоции, а често родителите се нуждаят и от странична подкрепа. В динамиката на ежедневието и времето, в което живеем всичко това се..
В Медународния ден на театъра ви срещаме с театралния режисьор и актьор д-р Сашо Петков. Ще ви разкажем за програмата, с която създадения от него Театър А`парт отбелязва своята 40 годишнина. Цял месец събития, срещи, вдъховения, празник в програмата „40 стъпки по пътя А`парт“. Театър А`парт е създаден преди 40 години като студентска..
Като родители, сигурно много често сте си задавали въпроса как да научим децата да харчат разумно и съответно да спестяват. Наред с всички препятствия в ежедневното изпълнение на Мисия "Родител" 24/7, всъщност се оказва, че ф инансовата грамотност при най-малките е умение толкова важно, колкото и функционалната грамотност. Затова усвояването на..
Виртуозният акордеонист Калоян Куманов изненада почитателите си със сингъл, наречен „Ингвиняда“. Новата композиция е вдъхновена от майстора на китарата Ингви Малмстийн, известен със своя неокласически стил на свирене в хеви метъла. Използвайки части от няколко негови произведения, Калоян Куманов добавя и своя индивидуален почерк на музициране...