"Самата опозиция, която внася този вот на недоверие, има много разногласия и конфликти помежду си. Знаем колко са се нападали взаимно и партия „Меч“, и партия „Величие“, както и партия „Величие“, и „Възраждане“. Но въпреки това в тази сиутация те направиха усилие и влязоха в колаборация, за да внесат този вот на недоверие", коментира Киряков. Според него обаче този вот на недоверие ще се използва за утвърждаване на някакви политически тези, а също за получаване на медийно и обществено внимание по темите, които повдига.
Той подчерта, че в момента има ново мнозинство в парламента и това е "практическото" мнозинство.
"Очаквам с нетърпение действията на ДПС-ДПС, които също са в сложна политическа ситуация, от която много трудно ще излязат, имайки предвид намаляващото влияние на партията в регионите, в които досега беше доминираща за сметка на ДПС-Ново начало", посочи политологът. И напомни за вчерашния скандал вътре в самото ДПС-ДПС, който изглежда като някаква форма на ново разцепление, свързан с Юджел Атилла. Киряков припомни също и за преминаването в ДПС-Ново начало на младежкия лидер на ДПС-ДПС Ибраим Зайденов. По думите му там текат процеси на унищожаване на ДПС-ДПС от страна на ДПС-Ново начало.
Според Киряков вече няма значение дали ДПС-ДПС ще подкрепят управляващата коалиция, защото има партия, която ги замества във всички гласувания и това е ДПС-Ново начало. "Независимо, че формално тя не е част от управляващото мнозинсво, тя всъщност е част от него", подчерта политологът.
По отношение на отстраняването на българския европрокурор Теодора Георгиева той подчерта, че все още не е ясно каква е причината за това отстраняване.
"Две версии се появиха и двете са с еднаква валидност, но докато не приключи проверката на Европейската прокуратура, няма да получим информация. Едната интерпретация е заради изтеклия запис от някаква среща с Петьо Петров-Еврото, а другата - заради натиск от Делян Пеевски. Предстои да видим, особено във връзка с това дали е имало натиск от Пеевски и да се види къде е повлияно. Имайки предвид и последните развития с действията на европрокуратурата спрямо бивш министър на енергетиката, очакваме като общество разясняване на тази ситуация, защото освен за европейските страни става въпрос и за пари на българските данъкоплатци, а също и за националната сигурност", коментира Георги
Много европейски бизнеси могат да престанат въобще да търгуват на американския пазар, прогнозира Адриан Николов от ИПИ по повод наложите от Доналд Тръмп мита. Една от възможнастите е да се изнесат производствата в САЩ. А иначе всяка една наша стока, която се продава в САЩ ще е с 20% по- скъпа. Моментният шок на борсите едва ли има..
Във втория епизод от поредицата "Елементи в криза" се фокусираме върху проблема с мръсния въздух в Пловдив. Експерти като доц. д-р Ангел Джамбов и представители на местната власт разкриват противоречията между наука, политика и очакванията на гражданите. Трафикът, старите печки, липсата на зелени площи и паленето на отпадъци са сред най-големите..
С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове по всички дисциплини във факултета и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Според декана на факултета проф. Ангелина Влахова научният конгрес е..
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..