Министърът на вътрешните работи Даниел Митов разпореди всеобхватна проверка на състоянието на опасните участъци от пътната мрежа на територията на цялата страна. Главна дирекция „Национална полиция“ и областните дирекции на МВР ще проверяват дали опасните участъци, идентифицирани чрез интерактивна карта, са сигурни за движение и обезопасени съгласно издадените предписания на полицията, както и дали са издадени предписания за тях.
Още днес и утре необозначени автомобили с цивилни служители от Криминална полиция излизат по пътищата в страната, за да следят за нарушения на правилата за безопасно движение. Ще се заснемат и докладват агресивните водачи на леки и товарни автомобили, които са риск за останалите участници в движението. Те ще бъдат извеждани от пътния трафик и глобявани.
“Крайно време е да прекратим войната на пътя, която убива нашите деца и близки като се превръща в риск за националната сигурност на България. Категорично няма да приема “дежурните” оправдания, че са необходими нови промени в законите, свързани с пътната безопасност. МВР няма да стои безучастно и като регистратор на гише да вписва поредните жертви и ранени на пътя. Ние можем и в най-кратки срокове сме длъжни да предприемем конкретни мерки, които законът ни разрешава“, допълни министърът.
Още следващата седмица министър Митов ще представи на премиера Росен Желязков доклад с предложения за комплексни мерки за сериозно подобряване на пътната безопасност.
Двадесет и шест души са ранени при станалите 15 тежки пътнотранспортни произшествия през изминалото денонощие в страната, съобщиха от МВР на сайта си.
От началото на месеца у нас са настъпили 64 произшествия, при които един човек е загинал, други 85 са пострадали.
В първите четири месеца на 2025 г. пътнотранспортните произшествия, при които има загинали и ранени са 1310, загиналите са 86, ранените и пострадалите са 1643.
В центъра на Смолян ще се проведе акция за анонимно и безплатно изследване за ХИВ/СПИН. Изнесената лаборатория ще бъде разположена на площада пред храм „Св. Висарион Смоленски“. От 18:30 часа всички желаещи ще имат възможност на място да се изследват с бързи тестове за ХИВ/СПИН, хепатит В и С и сифилис. А ктивистите на Българския младежки червен..
Върховният касационен съд реши авиобаза "Граф Игнатиево" да плати близо 110 хиляди лева на сина на загиналия през лятото на 2021 г. при катастрофа с МиГ-29 пилот майор Валентин Терзиев за извънредния труд, положен от баща му, съобщи "Медиапул". Върху тази сума са се натрупали и лихви за още 54 хил. лева. Броят часове извънреден труд на..
Шофьор на микробус е пострадал при пожар, пламнал в бивша бензиностанция в района на ВМЗ-Сопот, съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". На мястото на пожара са изпратени два пожарни автомобила от противопожарната служба в Карлово. Когато пристигнали на място огнеборците установили, че в помещението на бивша и..
Заради ремонт на моста над р. Пясъчник се променя организацията на движение по „Рогошко шосе“. От днес до 30-ти септември за движение се затваря източното платно, като трафикът ще бъде двупосочен само в западното платно.
По неофициална информация, убиецът на жената на полицай от Първомай е задържан в столицата. Очаква се днес от полицията да дадат подробности за акцията, проведена снощи в един от блоковете на общежитията в Студентски град в София, при която беше задържан заподозрян за убийство. От МВР нито отрекоха, нито потвърдиха информацията, че арестуваният е..