Четирима души получиха званието „Добър човек“ в рамките на 14-тата кампания „Пловдив – град на доброто“. Те бяха наградени от кмета Костадин Димитров на церемония в Заседателната зала на Община Пловдив.
В категорията „Добротворчество“ бе отличен Галин Видев за организираната от него акция „Дари предмет не за смет“ в помощ на болни и нуждаещи се хора.
В категорията „Социални дейности“ отличието получи полицаят Петко Дишкелов за проявена грижа към малтретирана жена, която впоследствие му става съпруга, както и за участието си в различни благотворителни каузи.
Италианецът Микеле Санторелли, който повече от 25 години живее в България, получи наградата в категорията „Градско развитие“. Заслугите му за местната общност са многобройни, но тази година е отличен за грижата си към хора в неравностойно положение.
Единствената наградена дама е Красимира Стойчева, отличена в категорията „Образователна дейност“. Тя получи наградата за своята доброволческа и образователна дейност, насочена към здравето и самочувствието на децата.
При връчването на наградите кметът Костадин Димитров подчерта, че трябва да се провъзгласяват добрите дела и хората, които са допринесли за добруването на околните. Основният инициатор на кампанията „Пловдив – град на доброто“ Йорданка Петкова от Националния алианс на хора с редки болести отбеляза като най – ценен факта, че предложенията за награди идват от самите пловдивчани. Тя изрази радостта си от това, че жителите на Пловдив забелязват добрините и добрите хора около тях. Благодарение на доброволците от Професионалната гимназия по хранителни технологии и техника инициативата се е превърнала в традиция, посочи Йорданка Петкова. А кметът Костадин Димитров посочи, че освен град на културата Пловдив става и град на доброто.
Как подадената оставка на Кирил Петков като съпредседател на "Продължаваме промяната" и като депутат ще се отрази на процесите вътре в коалицията и на политическия живот в страната, коментира в програма "Точно днес" социологът доц. Алексей Пампоров. Според него това е доста закъсняла оставка, която Кирил Петков може би е трябвало да подаде още преди..
31 000 са официално регистрираните наркомани у нас – съобщи в интервю за Радио Пловдив психологът Мирослава Димитрова от Превантивно-информационния център към Общински съвет по наркотични вещества в Пловдив. Страната ни е на пето място по смъртност в Европа при злоупотреба с наркотици на хора под 25 години – изтъкна..
Поне засега лятото не носи успокоение по отношение на цените. Според икономиста Румен Гълъбинов това, което става в България в момента с цените на някои стоки, не е изолиран случай в сравнение с цяла Европа и различни други държави, също от Европейския съюз. Т.е. има както сезонни и външни фактори, така и натиск върху пазара на някои от масово..
Удачно ли е предложението на МОН за нов формат на изпитите по математика след седми клас , в който да се включат въпроси от предметите физика, химия и биология? Темата развълнува много от родителите, които си притесниха, че освен уроци по математика, децата им ще трябва да ходят и по тези предмети. До колко удачен е този вариант?..
Топлото време има положителни и отрицателни страни за сърдечно-съдовото здраве на хората. Ефектът не е еднозначен. Положителните страни са свързани с намаляване на артериалното налягане. Много от пациентите са забелязали, че през лятното време те намаляват дозите на лекарствата, трябва да очакват такъв ефект и ако е необходимо, да се..