Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Буруджиева за Калфин: Това е медийна кампания, далече от всякакви идеи и много близо до политически постове и опит за власт

Снимка: БГНЕС

Депутатът от БСП Татяна Буруджиева не знае какви свои идеи не е могъл да реализира Ивайло Калфин. Евродепутатът е подал оставка като ръководител на Делегацията на българските социалисти в Европейския парламент. В писмо до лидера на БСП Сергей Станишев той пише, че е изправен пред абсурден избор между идеите и партийното ръководство, които се оказват все по-несъвместими, и избира идеите.

Г-н Ивайло Калфин не е от БСП и не знам защо на фона на неговите думи ме питате какво става в БСП? Той в последните месеци ясно се разграничи от позицията на БСП по това правителството, затова не виждам идеи, за които да говорим. Виждам едни действия и ходове, които засягат политически постове, а не идеи. Доколкото разбирам, г-н Калфин е притеснен от факта, че е изолиран от процеса на номиниране, което е съвсем нормално, при положение че той не е член на БСП. Не мога да разбера това вълнение на г-н Калфин. БСП още не си е формирала листата, за да се предприемат такива радикални позиции като на човек, който едва ли не е изхвърлен отвсякъде
, коментира Буруджиева.

Абсурд е да има втора листа вътре в БСП,
поне доколкото познавам Устава на БСП,
каза Буруджиева и припомни:

В първите два месеца на президентската кампания Калфин имаше около 5 процента популярност и подкрепа, до номинацията на вицепрезидента. Но при всички положения, ако се регистрира такава листа от серия малки партии вляво, която да се появи като алтернатива, тя ще бъде една от няколкото леви листи.
За мен това е медийнна кампания, за пореден път далече от всякакви идеи, много близко до политически постове и опит за власт, обобщи Буруджиева.

На въпрос как ще гласува в пленарната зала по искането на главния прокурор за отнемането на имунитета на Волен Сидеров, депутатът от БСП каза, че ще гласува "за" отнемането на имунитета на лидера на "Атака".



Чуйте разговора с Татяна Буруджиева от звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Ивайло Калфин

Калфин подаде оставка като ръководител на българските социалисти в ЕП

Ивайло Калфин подаде оставка като ръководител на Делегацията на българските социалисти в Европейския парламент. В писмо до лидера на БСП Сергей Станишев Калфин пише: Аз съм изправен пред абсурден избор между идеите и партийното ръководство,..

публикувано на 13.01.14 в 12:43
ВИЖТЕ ОЩЕ
Съдебната палата в Перник

Осем години и половина затвор за младежа, който преби до смърт жена през магазин в Перник

На осем години и шест месеца лишаване от свобода при строг режим на изтърпяване бе осъден младежът, който преби до смърт 56- годишна жена през денонощен магазин в Перник. Присъдата е на Пернишкия окръжен съд. Тежкото престъпление бе извършено в..

публикувано на 16.10.25 в 17:16

В Перник, Сливен и Шумен загубите на вода надхвърлят 80 на сто

Между 37 и 84 процента са загубите на вода по мрежата на ВиК операторите, сочат данните от изготвения от Комисията за енергийно и водно регулиране анализ по повод безводието в различни части от страната. В районите на Перник, Сливен и Шумен..

публикувано на 16.10.25 в 17:12
Иво Инджов

Иво Инджов: Радев е притиснат от Пеевски и малко преиграва в ролята на жертва

Радев е притиснат от Пеевски и малко преиграва в ролята на жертва . В един момент грубият популизъм на Пеевски и по-финият популизъм на Радев трябва да отидат на по-заден план и тези проблеми да се решат по същество, както е в по-напредналите..

публикувано на 16.10.25 в 16:48

Атанас Зафиров: БСП е готова на всякакви разговори, за да запази правителството

"БСП е готова на всякакви разговори, за да запази правителството". Това обяви на брифинг вицепремиерът Атанас Зафиров. Той добави, че България се нуждае от стабилност, предсказуемо управление и последователна политика, за да се справи с предстоящите..

публикувано на 16.10.25 в 16:36
Районното управление на МВР в Лом

69-годишна жена почина, прегазена от кола в Лом

69-годишна жена е прегазена от лек автомобил на тротоар на улица в Лом. Пешеходката е загинала на място. Шофьорът на 23 години е задържан . Сигналът за инцидента, станал на улица "Латинка“ в ломския квартал "Момин брод“, е подаден на..

публикувано на 16.10.25 в 16:13
Директорката на Регионалната здравна инспекция във Велико Търново д-р Евгения Недева

Директорката на РЗИ - В. Търново с позиция за поисканата ѝ оставка

Директорката на Регионалната здравна инспекция във Велико Търново д-р Евгения Недева излезе с позиция, че институцията, която ръководи, не трябва да се използва за политически цели и да има политически натиск върху нея. Това се случи след като..

публикувано на 16.10.25 в 16:04

За 19 ноември е насрочено първото заседание по делото за пожара в дискотека "Пулс" в Кочани

За 19 ноември е насрочено първото заседание по делото за пожара в дискотека "Пулс" в Кочани, обявиха от Основния наказателен съд в Скопие в деня, в който се навършват седем месеца от трагедията, в следствие на която загинаха 63-ма млади хора, а..

публикувано на 16.10.25 в 15:52