Политическите лидери трябва да се разберат за дата за предсрочните избори, за избор на български еврокомисар, както и за неотложни за страната реформи.
С аргумента, че не може да приеме, че политическите лидери ще се замерват с дати за избори през медиите и без да коментира предложението на лидера на БСП Сергей Станишев, че вотът трябва да е в края на юли, президентът Росен Плевнелиев обяви, че свиква извънредно във вторник заседание на КСНС.
На него държавният глава очаква всеки от политическите лидери, участващи в заседанието, да предложи дата за избори и да се излезе с общо решение предсрочният вот да бъде насрочен така, че да е работещ не само за политическия елит, но и за гражданите.
В ситуация на политическа несигурност президентът иска партиите да се разберат във вторник и по други важни въпроси - за процедурата по избор на български еврокомисар, по проблеми като българското участие в проекта "Южен поток", както и за спрените евросредства по две оперативни програми, което, по думите на Плевнелиев, е катастрофа за България.
Спрените оперативни програми са на път да станат четири. Разбирам от ЕК, че още две оперативни програми са на път да бъдат спрени - ОП "Транспорт" и ОП "Конкурентоспособност". Това е катастрофа за държавата в най-тежкия момент.
На "Дондуков" 2 трябва да се постигне и съгласие по бюджета, както и по реформите в енергетиката, образованието и здравеопазването, които не търпят отлагане и по думите на президента не се интересуват от това кога ще има избори.
Прекалено рано е в момента да се раздават постове за служебно правителство, имаме много по-важни неща за вършене, каза президентът по въпроса за служебния кабинет.
Целия репортаж чуйте в звуковия файл.
Столичният общински съвет не прие новата наредба за жилищната политика в София, изготвена от "Спаси София". Това се случи след протести от страна на настоящи наематели, които се притесняват, че ще останат на улицата. Работна група ще подготви промени в проектонаредбата, съобразени с техните притеснения. Вносителите обаче смятат, че истинската цел..
Напълно е изгасен пожарът край архитектурния резерват Арбанаси и местността "Гарга Баир" до Велико Търново. Пожарникари, военни и горски служители дежуриха и тази нощ до ликвидирането на всички огнища. Унищожени са над 850 декара гори и зелени площи. Локализиран е пожарът край Арбанаси В гасенето се включиха и два военни хеликоптера..
По един британски пъб на ден ще затваря тази година, предупреди търговската организация в индустрията, като посочи за основна причина високите бизнес данъци. Британската асоциация на бирата и пъбовете, която представлява над 20 000 пъба във Великобритания, заяви, че очаква 378 заведения да затворят тази година в Англия, Шотландия и Уелс,..
Европа е само на няколко години от възможността да разполага изтребители без пилоти, заяви компанията Helsing, която специализира в прилагането на изкуствен интелект в отбранителната промишленост, съобщи "Файненшъл таймс". Helsing, компания за производство на дронове и изкуствен интелект, е позволила на софтуера си да поеме контрола над..
Калкулирахме, че през последните десет години за българската енергетика са дадени 18 милиарда, които са отишли в едно голямо нищо . Това заяви пред БНР Цветомир Николов, ЦИД. Радослав Рибарски: ПП ще подкрепи вота на недоверие "В енергетиката решенията са политически. Не се базират на експертна оценка, на данни. Фиксираме се върху..
Полиция и жандармерия се опитват да осуетят протестния митинг на служителите в горските и ловни стопанства. Участниците в него обявиха, че до 18 часа ще блокират международния път Е-79, с искане за увеличение на заплатите, държавно финансиране на горския сектор и спешна среща с премиера Росен Желязков. Ръководителите на протеста призоваха..
Изцяло политическо изпълнение – така д-р Николай Христов, общопрактикуващ лекар от Варна, определи програмата на здравните власти, по която два антибиотика за домашно лечение на деца до седемгодишна възраст ще бъдат заплащани от Националната здравноосигурителна каса. "Популизмът в здравеопазването е неуместен и може да бъде опасен...
Пазарджишката многопрофилна болница е предпочитано място за лекарите-специализанти , въпреки че работи в конкуренция с още 12 болници в града. В..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..