Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Миков: ГЕРБ провалиха днешното заседание, защото не искат референдум

| обновено на 12.06.14 в 12:12
Снимка: БГНЕС

Председателят на парламента Михаил Миков каза в кулоарите, че от ГЕРБ са провалили нарочно днешното заседание, защото не желаят провеждане на референдум. Миков обяви, че ще свика извънредно заседание най-вероятно в началото на следващата седмица.

Не искат референдум – това е истината и тя днес се видя, като провалиха заседанието, точката за което и те предлагаха. Те не очакваха, че БСП ще подкрепи задължителното гласуване. Сега се опитват всячески да блокират референдума само и само да не се случи или да го употребят заедно с изборите само и само, за да си вдигнат активността, защото смятат, че тази истинска гражданска енергия ще отиде в партийна полза на ГЕРБ.

Миков  обяви очакванията си за утрешното заседание на парламента: Утре ще има гласуване по проведените разисквания по вота на недоверие, насрочено е и денят ще трябва да започне с това, ако има кворум. Ако тези, които са поискали вота на недоверие, ги няма, няма да има гласуване. А веднага след това ще разгледаме и референдума, мисля да предложа.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Цветанов: Този парламент е изчерпал потенциала си за всякаква законодателна дейност

Заместник-председателят на партия ГЕРБ Цветан Цветанов заяви в кулоарите, че парламентарната група отказва да влезе в пленарната зала, защото този парламент е изчерпал потенциала си за всякаква законодателна дейност. Цветанов не се съгласи с..

публикувано на 12.06.14 в 09:53

Парламентът няма да заседава днес заради липса на кворум

Парламентът няма да заседава днес. При две поредни регистрации депутатите не събраха кворум. Депутатите трябваше да обсъдят две предложения за произвеждане на национален референдум - на президента Росен Плевнелиев и на Инициативен..

обновено на 12.06.14 в 09:25
ВИЖТЕ ОЩЕ
Американски военнослужещ от Военновъздушните сили на САЩ товари контейнери с хуманитарна помощ на транспортен самолет в базата

Помощи от шест държави са били пуснати над Ивицата Газа

126 палета с храна от шест държави са били пуснати вчера над ивицата Газа, предаде ДПА, като цитира изявление на израелските въоръжени сили в социалните медии. В координираната акция са участвали Германия, Испания, Франция, Йордания, Египет и..

публикувано на 02.08.25 в 04:32

"Тесла" ще трябва да заплати над 240 милиона долара обезщетение

Съд във Флорида осъди компанията "Тесла" да плати обезщетение в размер на 243 милиона долара заради катастрофа с неин автомобил от 2019 година, свързана с проблем с автопилота. Парите ще бъдат изпратени на семейството на загинала при инцидента жена и..

публикувано на 02.08.25 в 04:13

В Сърбия арестуваха още 5 души заради срутването на покрива на жп гарата в Нови Сад

Властите в Сърбия арестуваха още петима души във връзка със срутването в Нови Сад, което отне живота на 16 души през ноември миналата година. Общият брой на извършените днес арести достигна 11. Бившият министър на транспорта и..

публикувано на 01.08.25 в 21:18

Лидерите на Турция, Италия и Либия разговаряха за незаконната миграция

Незаконната миграция е била във фокуса на разговорите на среща на турския президент Реджеп Ердоган, премиера на Италия Джорджа Мелони и премиера на признатото от ООН правителство на Либия - Абдулхамид ал Дбейбах, съобщи Франс прес, позовавайки се..

публикувано на 01.08.25 в 20:57
Доналд Тръмп

Тръмп нареди разполагането на две ядрени подводници близо до Русия

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в петък, че е наредил разполагането на две ядрени подводници в региони близо до Русия в отговор на провокативни изказвания на бившия руски президент Дмитрий Медведев, съобщава Ройтерс. "Въз основа на силно..

публикувано на 01.08.25 в 20:25
Съдът на Европейския съюз в Люксембург

Съдът на ЕС се произнесе срещу Италия относно имигрантските центрове в Албания

Съдът на Европейския съюз се произнесе по въпроса кои страни са безопасни, след като това поискаха   италиански съдии, които се  противопоставиха на решението на правителството на Джорджа Мелони за списък с безопасни страни относно имигрантите и..

публикувано на 01.08.25 в 20:11

Над 1200 момичета и момчета са ваксинирани срещу HPV през юли

Над 780 педиатри и акушер-гинеколози ще прилагат ваксини по новата Национална програма за профилактика на ракови заболявания, причинени от човешки папилома вирус 2025 - 2030 г. Те вече са сключили договори със здравната каса и ще работят съвместно с..

публикувано на 01.08.25 в 20:09