Преумората от живота на високи обороти, който повечето хора са принудени да водят, бавно, но сигурно ги разболява и напълно завладява ежедневието им. Най-честата причина за нея е претоварването на работното място. Данните на Българската стопанска камара за изминалата 2017 година, сочат, че едва 6% от фирмите у нас имат програми за справяне със стреса. Проблемът с професионалното прегряване обаче е сериозен, тъй като все по-голям процент от напускащите своята работа мотивират решението си именно с емоционално и психическо изчерпване, което води до 70-80 милиона лева загуби за бизнеса всяка година.
Да напусне предишната си работа е било решението и за Руслан Радуков, а изборът му да заживее далеч от града, идва след десетилетие ежедневна работа от сутрин до среднощ в Града под тепетата, липса на достатъчно време за сън и един порок, с който се справя бързо след като напуска Пловдив. Руслан намира спасението едва на 27 километра оттам в село Дедово, където е прекарвал летата си от дете. През смях казва, че познава всяка поляна и гора, както и всички гъби и билки, които растат в района. Скоро след като се пренася в селото за постоянно, той разбира, че най-добрият начин да освободи себе си от натрупаните негативи е да започне да помага и на други хора с подобни проблеми. С цената на много лишения и компромиси, той решава да се впусне в ново начинание, насочено изцяло към свободното време на семействата.
Обектът е насочен изцяло към семейства с деца и макар да сме направили една съвсем обикновена хижа в сърцето на Родопите, хората я ценят изключително много. Престоят на децата там ги преобразява, учи ги на всевъзможни умения, а родителите им могат да починат и да се радват на потенциала, който показват техните наследници. Ние пресъздаваме едно ежедневие, в което още щом отворят очи, децата започват да работят.
Макар да звучи стряскащо в началото, когато попаднат на място, децата разбират, че всичко, което ще научат, ще се случва почти изцяло на открито, докато участват в разнообразни интересни игри. Руслан споделя, че вдъхновението да измисля нови и нови приключения за децата не го напуска никога, благодарение на неговите трима сина.
Той вярва напълно на преценката им от какво имат нужда техните връстници, тъй като, според него, децата не са толкова обременени, колкото възрастните и често имат много по-реалистичен и оптимистичен поглед за нещата. Често предлагат и възможни решения на много сложни проблеми, които са предизвикателство дори за възрастните. Един от тях е недостигът на квалифицирани кадри, които да превърнат почивката на гостите в незабравимо изживяване.
Решението му според Руслан е само едно – персоналът да бъде мотивиран да се връща на работа при своя работодател. Той дава пример със своя обект, където „преди година-две, работещите при нас печелеха колкото и ние. Днес обаче печелят повече.“ Това е така, защото голяма част от приходите се отделят именно за достойното заплащане на труда им. Според него, все повече предприемачи ще възприемат идеята, че, за да спечелят от своите начинания, най-важното е да вложат труд, уважение и отношение към хората, които наемат на работа.
Предложеният бюджет за 2025 г. не трябва да минава, но в същото време не трябва и да стои в неизвестността. Това заяви пред БНР Георги Кадиев от..
КНСБ предупреди, че ако бюджетът за тази година не бъде приет, може да се очаква вълна от протести. "Струва ми се, че за пореден път бюджетът..
Има реална опасност професията на акушерката да изчезне у нас. Това обясни пред БНР Ралица Янева, член на УС на Алианса на българските акушерки. Тя..