Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Симеонов ще подкрепи стратегията за ромската интеграция, но след редица поправки

Валери Симеонов
Снимка: БТА


Стратегията на вицепремиера Красимир Каракачанов за интеграция на ромите стана повод за поредни коментари от политическите сили в парламента, още повече, след като Каракачанов обвърза оставането си във властта с приемането на предложената от него стратегия.
Опозицията в лицето на БСП и "Воля" не повярва на добрите му намерения, а коалиционните му партньори дадоха положителна заявка, но след редица корекции в стратегията.

Съпредседателят в коалицията "Обединени патриоти" и лидер на НФСБ Валери Симеонов заяви, че ще подкрепи стратегията за ромската интеграция, но след редица поправки:

"Трябва да се доизкусури, казано на български, но по принцип основните предложения съвпадат изцяло с предложенията на нашата програма, така че ще подкрепим една такава стратегия, сериозно подобрена и коригирана".

Още гледни точки по темата чуйте в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Цветанов: ГЕРБ няма да подкрепи промени в ЦИК преди евровота

ГЕРБ категорично няма да подкрепи промяна на състава на ЦИК преди евроизборите, заяви пред журналисти председателят на групата в парламента Цветан Цветанов. Във връзка с ултиматума на вицепремиера Красимир Каракачанов, който обвърза приемането на..

публикувано на 13.02.19 в 13:28
ВИЖТЕ ОЩЕ

ЕС и Мексико очакват споразумение със САЩ за митата

Европейският съюз и Мексико изразиха очакване за постигане на споразумение със Съединените щати, след решението на президента Доналд Тръмп, от 1 август вносът от двете страни да се облага с 30 % мита. Американският президент заяви, че ще повиши..

публикувано на 13.07.25 в 07:40

Ще има ли шоколад в следващите години или това популярно лакомство ще се превърне в лукс?

Ще има ли шоколад в следващите години или това популярно лакомство, скоро ще се превърне в лукс? Болест по дърветата унищожавам цели какаови плантации в Южна и Централна Америка. Какаовите горички в Западна Африка( Гана, Нигерия, Камерун ) не успяват..

публикувано на 13.07.25 в 07:30

Най-малко 6 жертви на руски удари в Украйна

Шест са жертвите на последните мащабни въздушни удари на Русия в Украйна, при които са били използвани повече от 620 ракети и дронове. Двама души са загинали и 20 са били ранени в град Черновци - един от културните центрове в Западна Украйна,..

публикувано на 13.07.25 в 07:29

Свиленградски съд пусна под гаранция от по 6 хил. лв. задържани за нелегална цигарена фабрика

Състав на Районен съд – Свиленград не уважи искането на прокуратурата за налагане на постоянна мярка за задържане под стража за Димитър Перчемлиев и снаха му Росица Перчемлиева и постанови парична гаранция от по шест хиляди лева за всеки един от..

публикувано на 12.07.25 в 20:19

Протестно автошествие "Не на еврото" премина по централните улици на Варна

Протестно автошествие със знамена и плакати "Битката тепърва предстои ","Не на еврото", организирано от партия "Възраждане", премина по централните улици на Варна Протестиращите казаха, че няма да се откажат от протестите и че до първи януари..

публикувано на 12.07.25 в 19:40
Асен Василев

ПП ще предложи на ДБ три различни теми за вот на недоверие на правителството през есента

"Продължаваме промяната" ще внесе есента вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков срещу "ограбването на българския народ". Това обяви председателят на партията Асен Василев. Решението е взето на провелия се днес Национален съвет..

публикувано на 12.07.25 в 19:10

От гражданската инициатива "Опълченци за София" излизат на нов протест

Година след първия си протест, от гражданската инициатива "Опълченци за София" излизат на нова демонстрация - този път срещу готвеното отваряне на движението по ремонтираната улица "Опълченска". В петък от Столичната община обявиха, че в началото..

публикувано на 12.07.25 в 18:24