„Има и добра новина в случая - останаха сами в парламента и вече се виждат в чист вид субектите в управлението, тоест имаме прозрачност на същото това управление, което е добре за демокрацията“, допълни той. В предаването „12+3“ по „Хоризонт“ Методиев заяви, че вече очаква „всичко“ от народните представители:
„Няма смисъл да се седи при тази конфигурация в парламента и да се легитимира това мнозинство, което очевидно не отговаря на потребностите на избирателите. Очевидно нещата са стигнали до едно дъно, за да се стигне до позорния момент вчера нещата да се сведат до едни командировки и заплати, за да може да се разкаля теренът окончателно и никой да не обръща внимание на злоупотребите с Изборния кодекс. За мен нещата вървят в правилната посока и БСП не трябва да се връща в парламента“.
Днес депутатите отложиха и дебатите дали да останат без заплати при неоправдани отсъствия. Политологът коментира, че решението „може да се тълкува всякак, защото вече сме свидетели на един отвъдполитически сюжет“. Относно липсата на алтернатива на това управление, той коментира:
„Обществото излъчва политическите алтернативи и обществото трябва да вземе инициативата. Алтернатива ще се намери. И 89-а – 90-а година нямаше алтернатива. Ако трябва, ще ходим няколко пъти на избори, докато изкристализират нещата. Другият вариант е да седим и да гледаме трима-четирима да стоят в този парламент и да говорят за кочани с командировъчни и да плюят наляво и надясно, което не ми харесва, и да стоим и да чакаме. Това, което се случва в България, е уникално единствено по отношение на обществената пасивност. Във всеки останал смисъл ние сме част от региона и процесите, които се случват в него“.
Цялото интервю можете да чуете от звуковия файл.
Пожар в автобус на обществения транспорт в Габрово e пламнал тази сутрин към 5:30 часа. В превозното средство не е имало пътници. При инцидента са нанесени материални щети. Инцидентът е станал рано сутринта, докато автобусът на градския транспорт се е движил към първа спирка, откъдето трябвало да качи пътници. Пламъците бързо са били..
Европейският комисар по индустриалната стратегия Стефан Сежурне, който е изпълнителен заместник-председател на Европейската комисия, спомена за споразумение между Украйна и ЕС за критичните суровини, което по неговите думи ще бъде от взаимна изгода за двете страни. Сежурне заяви това вчера по време на визита в Киев и срещи с представители на..
"Руснаци над 50 години се сражават и умират в Украйна", под това заглавие вестник "Файненшъл таймс" помества обширна статия с данни и анализ защо руските "дядовци" грабват оръжията. База данни, събирана в продължение на три години от руското независимо разследващо издание "Медиазона", заедно с руската служба на Би Би Си и други медии,..
Съветът за сигурност на ООН одобри в понеделник предложената от американското правителство резолюция за Украйна, която съдържа призив за бързо прекратяване на войната и в която Русия не е окачествена като агресор, предаде ДПА. Това е първият път, в който Съветът за сигурност одобрява съвместна резолюция за войната в Украйна. Десет страни..
В кипърската столица Никозия падна 40-годишен температурен рекорд заради студения фронт "Корал", който вече почти седмица влияе на острова. Рекорд бе поставен и в потреблението на електроенергия. Очаква се към четвъртък - петък времето да се нормализира с температури, близо до сезонните стойности, казаха от Метеорологичната служба...
Софийският градски съд за втори път върна на прокуратурата обвинителния акт срещу Петьо Петров, по-известен като Петьо Еврото, но уважи искане на държавното обвинение - за бившия следовател да бъде издадена европейска заповед за арест. Според съдия Мирослав Георгиев, въпреки че делото срещу Петров е публично известно, фактът, че той не се..
Няма промяна в позицията на България - български въоръжени сили няма да бъдат пращани в Украйна, каза премиерът Росен Желязков в коментар за вчерашната среща между президентите на САЩ и на Франция Доналд Тръмп и Еманюел Макрон в Белия дом. "Институциите в България са ясни - български въоръжени сили няма да бъдат изпращани в Украйна. И ние..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
" Всяко нещо, което партиите правят публично по този начин, има за цел или да мобилизира избиратели, или да увеличава подкрепа. Със сигурност и..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..