Слушане по делото срещу трима бивши банкери на „Креди сюис“, обвинени в САЩ за мащабна финансова схема в Мозамбик, се проведе днес в Лондон, съобщи „Файненшъл таймс“.
Адвокатите на тримата обвиняеми Андрю Пиърс (49 г.), Сурджат Сингх (44 г.) и българката Детелина Събева (37 г.) заявиха, че ще се борят срещу искането на Вашингтон да бъдат екстрадирани, съобщи представляващият американското правителство.
Тримата бяха обвинени от американското правосъдие през януари в измама на стойност 2 млрд. долара чрез фирми в Мозамбик с цел собственото си облагодетелстване.
Пиърс ще оспорва искането за екстрадиция, заяви неговият защитник, а останалите двама адвокати не коментираха непосредствено след заседанието на съд.
Ново слушане на делото е насрочено за 29 март. Лондонските магистрати не решават, дали обвиняемите са виновни, а само дали те да бъдат екстрадирани в САЩ.
През 2012 г. тогавашната вътрешна министърка на Великобритания Тереза Мей одобри възможност за блокиране на екстрадиции, ако бъде сметнато, че по-голямата част от престъплението е извършена на Острова.
Българка е сред арестуваните в Лондон трима бивши банкери на швейцарската „Креди Сюис“ по обвинения във финансова измама за 2 милиарда долара чрез фирми в Мозамбик. 37-годишната Детелина Събева е била още в ръководството на вече закритата..
Телата на пилот и сина му бяха открити, след като техният двуместен самолет са разби в морето край испанския остров Майорка, съобщи полицията в неделя, предаде Ройтерс. Двуместният самолет Team Rocket F-4 Raider се разби в морето в района на..
Гърция заживя в ритъма на лятото, а милиони напускат големите градове и се отправят за традиционната си августовска отпуска по островите и крайбрежието на страната. Препълнени пристанища със заминаващи, опашки по толовете на магистралите в..
Три помпи пращат допълнително вода от Струма за квартали с режим в Кюстендил - така ограничението на водоподаването на практика е отпаднало, казаха живеещи в най- засегнатия квартал "Герена" в областния град. Ситуацията с питейната вода в..
Въоръжени групи нападнаха служители на сирийските сили за вътрешна сигурност в Суейда, като убиха техен член, раниха други и обстреляха с гранати няколко села в засегнатата от насилие южна провинция на Сирия, съобщава Ройтерс. Според службите..
Нощна украинска атака с дронове предизвика пожар в нефтохранилище в Сочи, руския курорт, който беше домакин на Зимните олимпийски игри през 2014 г., на около 400 километра от украинската граница. Кадри на руските медии показаха пламъци и гъсти..
Катастрофа с полицейски автомобил затруднява движението по пътя Плевен - Долни Дъбник след село Ясен. Полицейската кола се е блъснала челно с друг автомобил, като предната част е силно смачкана. Инцидентът е станал в 13:26 ч., когато водачът на лек..
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че e "дълбоко шокиран" от видеоклиповете, показващи двама израелски заложници в Ивицата Газа. През последните дни "Хамас" и Ислямски джихад публикуваха три видеоклипа с двама души, отвлечени по време на..
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред..
През изминаващата седмица, природата за пореден път показа на човека, че е по-могъща от него. В сряда, на руския полуостров Камчатка в Далечния..
Преди ден стартира новият археологически сезон в района на селищната могила Юнаците край Пазарджик. Проучванията продължават вече няколко десетилетия,..