Министерството на икономиката се отказа чрез проектозакона за публичните предприятия да слее Агенцията за приватизация с тази за инвестициите, оттеглят се и текстовете за премахването на списъка със забранени за приватизация предприятията. Министърът на икономиката Емил Караниколов обясни, че бързото приемане на проектозакона за публичните предприятия е важно за поставените от държавата цели:
"Гоним срокове и две стратегически цели - влизането в ERM, както и евентуално допускане на процедура за членство на ОИСР и около клуба на богатите. Ще направим всичко възможно да спазим срока 30 юни.
Министърът на икономиката Емил Караниколов поиска да чуе становищата в Тристранния съвет по законопроекта, но пред депутатите в Ресорната парламентарна комисия по-рано обяви, че се отказва от намерението Агенцията за приватизация и тази за инвестициите да се слеят в нова мегаструктура за контрол на държавните дружества.
Караниколов увери, че предвиденото отпадане на забранителния списък с предприятия за приватизация няма да отвори вратата за разпродажба на ключови държавни активи, за което се опасяват от КНСБ и каза, че с предлаганите текстове се забранява приватизацията на всички държавни дружества без изричното разрешение на НС:
„Целта е да се забрани приватизацията, тъй като се създава и едно неразбиране и напрежение. Аз съм готов да се откажа от тази моя идея“.
За бързо обезщетяване на пострадалите от наводненията настоя председателят на ДПС - Ново начало Делян Пеевски. Той препоръча да се подходи внимателно към изработването на пътна карта за промени в пенсионната система: Управляващите обмислят увеличаване на осигурителната вноска "Вижте, това нещо трябва изключително внимателно да се работи,..
Митата, налагани от Доналд Тръмп, няма да окажат особено влияние върху стокообмена на България със САЩ, заяви министърът на икономиката Петър Дилов. По време на парламентарния контрол той посочи, че търговията със Съединените щати представлява 1,7% от общия стокообмен на страната ни. Тръмп: Мита върху вноса в САЩ от 50% за една година биха били..
Условията по изтегления от правителството дълг от 4 млрд. евро са добри, но трябваше да се изчака излизането на конвергентния доклад на 4 юни. С такава позиция излезе в кулоарите на парламента съпредседателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев: "Не хваля Теменужка Петкова. Това, което казах е, че Министерството на финансите е постигнало..
Имунизациите срещу варицела, ротавируси и респираторно-синцитиален вирус да влязат в задължителния календар от догодина, като се заложат нужните средства в бюджета – това ще поиска здравният министър Силви Кирилов в хода на предстоящата бюджетна процедура, стана ясно по време на дискусия в рамките на Европейската имунизационна седмица...
Гласуването с машини на изборите елиминира недействителните гласове. Този извод правят от Съвета за икономически анализи към правителството, като анализират данните от проведени от 2017 година до момента избори у нас. Преди въвеждането на машинно гласуване делът на недействителните бюлетини в парламентарните избори през 2017 та година..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов се обяви срещу увеличаване на възрастта за пенсиониране. Той настоя за внимателен подход при изготвяне на промените в пенсионната система, тъй като засягат интересите на стотици хиляди български граждани: Управляващите обмислят увеличаване на осигурителната вноска "Това, което аз считам,..
580 лева става компенсацията за неприето в градина и ясла дете , а мярката се очаква да влезе в сила със задна дата - от 1-ви март. Майките, които искат да оставят децата си до три години в частна детска градина, за да се върнат на работа, за тези майки държавата дава компенсация, тъй като не е осигурила места в общинските градини, но и..
Тази авария на Иберийския полуостров се нарича разлюляване и разпадане на енергийната система. В България се е случвало два пъти. Това е..
В 51 училище "Елисавета Багряна" има предмет "Добродетели и ценности", който не е част от постоянната учебна програма. Преподава се, когато учениците..
Електричеството беше прекъснато в Испания и Португалия, както и в част от Южна Франция в понеделник при масивно прекъсване на електрозахранването,..