Той вярва, че съвременният преподавател трябва да бъде амбициозен и откъснат от егото си.
"Амбициозен, защото децата трябва да гледат на преподавателите си като на авторитети. Трябва да искат да им подражават. Трябва да искат да бъдат като тях. Иначе няма да им обърнат внимание, няма да се учат от тях, ако не искат да бъдат като тях. А пък трябва да бъдат откъснати от егото си, защото професията не е лъскава. Професията е такава професия, която най-просто мога да го обясня с това, че обувките ти са постоянно настъпвани от детски крака."
"Аз съм изключително позитивен към децата, поднасям им материала по интересен начин. Виждам, че са много вдъхновени. Виждам, че отношенията ни много често излизат извън рамките на училище, на училищните стени", разказа още за работата си Милен Хальов.
Да направиш избор е трудно, особено пък в нашето съвремие, когато възможностите са навсякъде, смята той. "След като направиш този избор, ти трябва да застанеш зад него и трябва да заставаш зад този избор ден след ден. Това е трудната част."
Основният герой в книгата на Милен Хальов е Кало.
"Става дума за едно 12-годишно момче, което е син на змей. Само той и майка му знаят тази тайна. Въпреки този фантастичен елемент, всъщност книгата започва съвсем земно - за проблемите на Кало в училище. Той се появява дълго време посинен, надран и преподавателите, както и училищната психоложка, започват да се притесняват какво му е - дали се бие с някого, дали в къщи не го бият, дали сам не се наранява заради новата връзка на майка му. Така започват нещата. Малко по-късно може би във втората глава Кало спасява Ерди от побой от неговите родители. Така се заформя тяхното приятелство. А връзката между Кало и двете сестри е, че Кало е много влюбен в Йоана, която е седмокласничка. Той е петокласник. Тя не му обръща особено внимание в началото, но пък малката й сестра Рая - тя му обръща внимание."
Повече за книгата и професията на Милен Хальов чуйте в звуковия файл.
Семейство Даниела Савомолска – Овчарова и Владимир Овчаров са професионални художници, артистични номади, живели са близо 30 години в Съединените американски щати. Решиха да се завърнат в България, но не в родната София. Избраха новият им дом да бъде в бивша бозаджийница във великотърновското Ново село. Преобразената от тях къща в самия център на..
Навръх рождения ден на програмите на БНР "Хоризонт" и "Христо Ботев" "Изотопия" припомня интервюто, с което започна настоящия радиосезон, за да засвидетелства уважението на голямото радио към малкото – някогашната радиоточка . С течение на времето нещата се променят. В България изучава културното наследство в Самоковско, но и в..
Исус Ангелов е потомствен музикант, наследил таланта си от дядо си и баща си. Обича да работи и да постига целите си. С един акордеон може да предаде звука и на други музикални инструменти, като орган и цигулка. „Музиката я поставям на първо място и се радвам, че като един символ на столицата, свирейки къде ли не, създавам настроение, радости..
Д-р Людмила Баждарова е гост в рубриката "Горещи сърца". Тя е педиатър, неонатолог и детски кардиолог. Завършва Медицинския университет в София през 1990 г. През 2001 г. придобива своята първа специалност Детски болести. През 2006 г. придобива специалност - Детска кардиология, а през 2021 г. - и третата си специалност - Неонатология...
Как България да напредва? Калин Симеонов – носител на награда "Джон Атанасов", има своя отговор. Страната трябва да задържа умните програмисти. Тази година заедно с Драгомир Попов той е отличен с грамота "Джон Атанасов" в категорията "Ученици и техните преподаватели". Калин Симеонов започнал да се занимава с програмиране от интерес...
Драгомир Попов е един от тазгодишните носители на грамота от наградите на името на Джон Атанасов. Драго е от Перник, учи в Софийския университет и мечтае да програмира алгоритми за игри. Младежът учи софтуерно инженерство във Факултета по математика и информатика . Смята, че "това е поле, което въпреки навлизането на ИИ ще може да устои..
Сертификат за номинация в категория "Джон Атанасов – вдъхновител и създател на таланти" тази година получи Теодор Николов. Той е учител по информационни технологии в плевенското ОУ "Васил Левски". Просто нещата се получават, казва Николов, чиито ученици са неколкократни национални шампиони в STEM конкурси, национални състезания по..
Светла Тошева е литературовед, посветила много оригинална статията за поезията на Христо Смирненски. Заглавието е " Живописната палитра в поезията на..
За да се оцени какво е направил Путин в своето дълго управление, трябва да има някаква завършеност. Може да се оцени едва след като той престане да..
В първото издание на предаването "Политически НЕкоректно" през новата година гостуват журналистите Миролюба Бенатова и Генка Шикерова, автори на..