Иначе Иван се качва на ски още преди да е навършил 3 години. Решава, че иска да се занимава с фотография, след като гледа филм на своя идол Джеръми Джоунс, когото определя като един от най-великите сноубордисти. Впечатлен е от възможността да е част от действието, докато снима. Споделя, че много трудно опазва техниката, с която работи, защото, все пак, снима в екстремни условия.
„На повечето места, където ходя, падат камъни, вали сняг, вода. Даже миналата година от глупост си удавих първия фотоапарат. Счупена техника постоянно имам. В крайна сметка за мен най-важно е дали съм получил кадъра, който искам, и какво преживяване съм усетил от всичко това“, разказва през усмивка той.
На въпроса как опазва себе си Иван отговаря, че това е трудно, неведнъж е носил гипс - и на ръцете, и на краката.
„Най-важното е как живееш, не колко дълго. Това какво ти носи всеки един ден като преживяване в тази екстремна среда. Какво си успял да снимаш, какво си успял да постигнеш, къде си се пуснал, с кого си бил дори. Това е нещо, което един нормален човек, който води нормален начин на живот, няма да го разбере“, смята Иван.
Той е син на известните алпинисти Петко Тотев и Милкана Русева. Най-вече майка му се притеснява за рискованите му занимания. Иван осъзнава, че това, което прави, може да се нарече дори безразсъдно. „Опасно е, но е мой избор, който тя – ако иска да приеме, ще го направи“, казва Иван и споделя, че най-критичната ситуация, в която е изпадал досега, не е в планината, а е катастрофа, претърпяна преди няколко години. Близо до него са падали и малки лавини, но всичко е завършвало с щастлив край.
Наскоро Иван засне преминаването на 250-метровия маршрут „Искам си мечтите“ във Враца, извършено от Станислав Атанасов – Мечката с осигуряващ Благовест Цолов. Изживяване, което Иван ще запомни като едно от най-удивителните, но и най-страшните, съпътствано по традиция с... желирани бонбони, неговата запазена марка.
Защо? Чуйте от интервюто на Таня Иванова с Иван Тотев в звуковия файл.
Насоки и идеи, стъпки и упражнения, които да ни помогнат по пътя за реализацията на нашите мечти, даде в интервю за предаването "Нощен Хоризонт" Анастасия Карнаух - журналист, предприемач и собственик на онлайн бизнеси, както и създател на групата "50 цели за 2025" , в която близки и далечни на нея хора се учат да "целеполагат", т.е. да..
"Нова година - нов късмет!", но в днешно време май е по-коректно да се каже "Нова година - нов цвят от Пантон!", тъй като избраният от тях нюанс Мока Мус буквално ще виждаме в близките над 300 дни навсякъде около нас, включително по дрехите, по аксесоари и дори по домовете ни. Как и нашият дом бюджетно да е в крак с актуалните цветови..
Самото му име загатва интересна фамилна история и автобиография - Аугусто Ечевери Чуковски има колумбийска, френска, българска и беларуска кръв, но се чувства изключително свързан с културата на Полша, защото детството му преминава там. Преподава полски език в Софийския университет, а освен това е и музикант. Как празнуват в Полша и Колумбия,..
Културата на Южна Америка присъства в живота и празниците на семейството на Мануела Панаретова . Тя е испанист, преводач, преподавател по испански и италиански език, а личният ѝ живот е свързан с Чили, където живее по време на брака си с чилиец. Как отбелязват Коледа и Нова година в нейната фамилия и как съчетават българската и чилийската..
Таня Лий e българка, а съпругът ѝ Джегук Лий е от Южна Корея. След като се запознават благодарение на общ познат от корейската общност в България, първоначално ги събират разговорите за Съединените щати и любовта им към тази държава отвъд Океана. Сега вече като семейство Таня, Джегук и синът им Дамин съчетават в ежедневието и празниците си..
В Афганистан Новата година – Навруз , всъщност ще посрещнат на 21-ви март, а не на 1-ви януари, защото празнуват по друг календар. Част от афганистанската общност в България обаче ще отбележи 2025-година заедно с нас. Какви са приликите и разликите в празнуването тук и там, както и как смесват традициите афганистанците в страната ни разказа..
Семейство Даниела Савомолска – Овчарова и Владимир Овчаров са професионални художници, артистични номади, живели са близо 30 години в Съединените американски щати. Решиха да се завърнат в България, но не в родната София. Избраха новият им дом да бъде в бивша бозаджийница във великотърновското Ново село. Преобразената от тях къща в самия център на..
Светла Тошева е литературовед, посветила много оригинална статията за поезията на Христо Смирненски. Заглавието е " Живописната палитра в поезията на..
За първи път се внася Закон за бюджета, който не отговаря на законодателната рамка , т.е. той е незаконосъобразен и не би трябвало да може да бъде..
Докато политиците се месят и само когато има авария, само тогава говорим за енергетиката, нищо ново не ни очаква . Това каза пред БНР Рамадан Аталай,..