Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Задържан е собственик на заведение в София, където снощи вилняха хулигани

| обновено на 13.08.19 в 15:35
Старши комисар Ивайло Иванов
Снимка: БТА

Главният секретар на МВР Ивайло Иванов съобщи, че е задържан единият от собствениците на популярно заведение в София, в което снощи е имало хулигански прояви и сплашване. Установени са трима от шестимата преки извършители, един от тях е задържан, днес се очаква и останалите да бъдат задържани. Основната версия, по която се работи, е неуредени бизнес отношения. Няма сигнал в МВР за нападението над заведението, органите на реда са се самосезирали след качени в социалните мрежи видеозаписи.

Главният секретар на МВР беше категоричен, че държавата няма да толерира вандалски и хулигански прояви, характерни за отминали вече времена:

"Тъй като е недопустимо в 2019 г. да се случват такива неща в заведение, което се посещава от много хора, в столицата. Тези времена отдавна са отминали. В лицето на професионалното и политическото ръководство на Министерството, ръководството на държавата, заявявам категорично, че ние няма да допуснем такива действия, няма да ги толерираме. И поръчителите, и извършителите на това деяние ще понесат своите последствия".

Да се изясни случаят настоял и лично премиерът Бойко Борисов.

Ивайло Иванов е категоричен, че вместо да оповестяват случая в социалните мрежи, собствениците е трябвало да сигнализират МВР. Не е поискана и полицейска защита от тях.

"Нормално е човек, когато се страхува, да се обажда в полицията, а не да пуска записи във фейсбук и да излиза да говори насам-натам. Фактът, че те не са подали сигнал, означава, че не са искали да се намеси МВР и държавата".

Към момента се знае, че заведението е използвано само за терен, където да се извърши сплашването. Неуредените бизнес отношения са за друг вид дейност.

Шестима са били преките извършители. Трима са установени. От тях само един е с регистрация в МВР.

Репортаж по темата можете да чуете в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Предложение: Координирано пръскане срещу комари по поречието на Дунав

Все още е зима, но в Плевен вече мислят за нашествието на комарите в топлото време . Всяка година насекомите тормозят жителите на крайдунавските селища и създават сериозен риск за общественото здраве, икономиката и качеството на живот в засегнатите региони. Областният управител на Плевен Николай Абрашев поде инициатива за среща, за да се..

публикувано на 26.02.25 в 06:59
Доналд Тръмп в Овалния кабинет, 4 февруари 2025 г.

Белият дом ще решава кои медии могат да отразяват на живо Доналд Тръмп

Белият дом заяви, че "негови служители ще решат" кои медии ще имат право редовно да отразяват американския президент Доналд Тръмп на живо, предаде Асошиейтед прес. Това е рязка промяна във вековната традиция, според която независими медийни групи могат да отразяват действията на президента и да го държат отговорен от името на американците, отбелязва..

публикувано на 26.02.25 в 04:10
Президентите на Украйна Володомир Зеленски (вляво) и на САЩ Доналд Тръмп

Тръмп: Зеленски иска лично да попише споразумението за редките минерали

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че украинският държавен глава Володимир Зеленски иска да подпише лично във Вашингтон споразумението със Съединените щати за украинските редки земни елементи, предаде агенция Ройтерс. Сделката е стратегическа в плана на Киев да спечели подкрепата на новото правителство в контекста на усилията на Тръмп да..

публикувано на 26.02.25 в 01:03

Украйна може да подпише в петък споразумението със САЩ

Украйна се е съгласила с предложената от Съединените щати сделка за украинските редкоземни минерали.  Съответното споразумение може да бъде подписано в петък, предаде Франс прес, като се позова на високопоставен украински представител. "Сега представители на правителството работят над детайлите. Обмисляме посещение във Вашингтон в петък за..

публикувано на 25.02.25 в 22:02
Илон Мъск

Над 230 000 канадци са подписали петиция за отнемане на канадското гражданство на Илон Мъск

Илон Мъск ще присъства на първото заседание на кабинета за втория мандат на президента Доналд Тръмп в сряда. Най-богатият човек в света и основен дарител на Тръмп, Мъск няма министерски портфейл или официални правомощия за вземане на решения, но има статут на "специален държавен служител" и "старши съветник на президента", оглавяващ Департамента..

публикувано на 25.02.25 в 21:58
Папа Франциск - 5 май 2024 г.

Папа Франциск е в критично, но стабилно състояние

В медицинския бюлетин, публикуван от пресслужбата на Светия Престол, се съобщава, че: "Клиничните състояния на Светия отец остават критични, но стабилни. Не са настъпили остри респираторни епизоди и хемодинамичните параметри продължават да бъдат стабилни". Направена е планова компютърна томография за радиологично проследяване на двустранната..

публикувано на 25.02.25 в 21:54
Киър Стармър и Еманюел Макрон

Стармър и Макрон заявиха, че приветстват лидерството на Тръмп в усилията за мир в Украйна

Британският премиер Киър Стармър и френският президент Еманюел Макрон заявиха, че приветстват лидерството на президента на Съединените щати Доналд Тръмп в усилията за постигане на траен мир в Украйна. Това стана ясно след телофонен разговор между Стармър и Макрон.  Говорител на офиса на Стармър допълни, че двамата лидери са повторили позицията..

публикувано на 25.02.25 в 21:50