"Протестите се правят, за да разберат в парламента, че народът е беден, болен, гладен. Тук Бойко се подиграва с нас. Пенсията ми е 219 лева и 43 стотинка. Не ми стигат за нищо. Добре, че хората ми донесоха обувки, че ходех с едни скъсани, но не се срамувам. Нека Бойко да се срамува". Така анализира ситуацията в страната 73-годишната Стойна Льогова, която стана известна в социалните мрежи като "баба Стойна".
Участието на жената в антиправителствените протести в София в края на януари и критиките ѝ към властта станаха повод и политиците да заговорят за нея. По време на парламентарния контрол преди седмица, от трибуната Корнелия Нинова отправи питане към министъра на вътрешните работи Младен Маринов за 73-годишната жена, като изложи твърдение, че след протеста на жената е имало посещение от полицаи в дома за възрастни хора в Зона Б5, където живее баба Стойна.
"Аз ги извиках полицаите", категорично заяви пред БНР баба Стойна: "За да изведат тая журналистка, дето е дошла с двама мъже".
73-годишната жена обясни, че не е вярна информацията, че са искали да я изгонят от дома за възрастни хора: "Тази директорка е много добра и синовни грижи полага за мен!", разказа тя.
Баба Сойна обясни, че се интересува много от политическата ситуация в страната:
"Президентът Румен Радев е човек със сърце, търпелив човек, обаче много го мачкат, не му дават възможност да направи нищо. ... Отрицателно ми е мнението за новия главен прокурор Иван Гешев. ... Корнелия Нинова какво ще ми приказва "баба Стойна е една и стана символ" - какъв символ съм станала, какво съм направила. Какви са тия лъжи: "Властта погна баба Стойна като враг №1" - коя власт ме е погнала?", заяви тя.
Млади хора с чисти ръце ще оправят държавата, каза Стойна Льогова и добави: "Те да вървят напред, а ние след тях. Ако майките не защитят децата си, кой друг?".
Интервю на Поли Начева със Стойна Льогова в предаването "Хоризонт за вас" можете да чуете от звуковия файл
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е казал днес, че Украйна трябва да сключи сделка за прекратяване на войната с Русия, защото "Русия е много голяма сила, а те не са“, предаде Ройтерс, като се позова на свой запознат с въпроса източник. Тръмп е каза това а Володимир Зеленски по време на телефонния разговор между двамата след среща на върха в..
Продължава борбата с пожарите в Гърция, където са активни няколко огнища. Пожар избухна този следобед на територията на старо сметище, близо до гръцкото село Халки в района на Лариса. За известно време преминаването по магистралата Солун - Атина, която е наблизо, беше прекратено. Лентата за движение в посока Солун е затворена и в момента. Горски..
Сръбската полиция арестува собственик на транспортна фирма, който безплатно превозва протестиращи срещу управлението на Александър Вучич. Мъжът е от село Джурджево и официално не се посочват причините защо е задържан. Сръбската телевизия N1 обаче припомня, че по-рано Миломир Ячимович е обявил, че ще превозва граждани на Нови Сад до протеста..
Овладян е пожарът в елховските села Стройно, Борисово и Бояново, каза за БНР кметът на общината Петър Гендов. Горят сухи треви и стърнища между няколко елховски села Пожарът възникна около обяд и заради силния вятър бързо обхвана сухи треви и храсти, а кметът Гендов съобщи, че е навлязъл и в горски масив. Той обобщи ситуацията към..
Във водоснабдителната система на Плевенска област постъпват недостатъчните водни количества от Водоснабдителна група "Черни Осъм", съобщиха от ВИК. Това е причина за нарушаване на обявения вече режим. Освен че количеството вода, което идва от Ловеч към Плевен по "Черни Осъм" и дебитът на местните водоизточници също е драстично нисък поради..
Западът трябва да остане обединен, тъй като навлиза в решаващ момент за бъдещето на Украйна и европейската сигурност, заяви полският премиер Доналд Туск след срещата на върха между президента на САЩ Доналд Тръмп и Владимир Путин в Аляска. "Играта за бъдещето на Украйна, сигурността на Полша и цяла Европа навлезе в решаваща фаза", написа Туск..
В специално телевизионно включване, външният министър на Италия Антонио Таяни, изрази мнение за срещата в Аляска и заяви, че Италия е на разположение за тристранна среща между Тръмп, Путин и Зеленски. След срещата на върха САЩ-Русия: Значителен напредък, но още без окончателна договореност В специалното новинарско издание за..
Срещата в Аляска е своеобразен подарък към Тръмп, който ще бъде легитимиран като посредник и стратег на този изход от войната, а същевременно и..
Вирусът се разпространява с шеметна бързина. Една четвърт от породата вакла маришка овца в страната вече е унищожена , като 66% от популацията в..
Да станеш родител не винаги значи да чуеш първия плач в родилната зала . Понякога срещата с детето ти е в малка стая, с много очакване, тихо..