След два месеца изолация най-после спортният живот в България навлиза в нормални релси, поне по отношение на тренировъчния процес. Първите си тренировки с мотор вече направи и Теодор Кабакчиев , който стана първия българин спечелил световната титла в дисциплината Супуер Ендуро за 2020 година при младежите.
„Най-странният терен, който си намерих за тренировка, може би, че скочих от втория етаж на къщата с мотора. Но…. Това беше странно за хората отстрани, за мен беше нормално. Баща ми е с моя начин на мислене, да не кажа, че е и по-луд. Не ми упорства много на идеята. Казах му какво съм намислил и какъв е плана, въобще не се замисли. Каза „давай“, правим го. Разбира се бяхме по-внимателни вътре, да не изкъртим някоя стена или стъпало. Внимавахме. Майка ми я нямаше в този екшън. Нямаше право на глас“, каза още роденият в Габрово пилот.
„Неяснотата около спортният календар ми се отрази дотолкова, че не можем да направим, както обикновено планове. Тогава ти е състезанието, три седмици преди това ще тренираш по този начин, после ще промениш режима. Състезанията изчезваха, едно по едно. За момента първото се очертава да е в средата на юли. Подготвям се за него. Беше странно, защото когато състезанията са по-често имаш стимул да тренираш до състезанието. На състезанието правиш каквото правиш и после пак се амбицираш след състезанието. Зареждаш се с енергия. А, сега толкова много време без състезания, тренировките са по-тежки“, разясни Кабакчиев, като уточни какви ще са предстоящите състезания за които има яснот:
„Първото ще е на 15 юли. Другите си остават. Те до сега отмениха четири състезания надявам се петото, което за нас ще е първо в Сибиу (Румъния) да се проведе. След това би трябвало да има още 4 – в САЩ, в Англия, в Испания са две. Това е календарът за шампионата по Екстремно Ендуро. По Супер Ендуро е зимата - от декември до март. Така че все още е рано да обявяват календар. Смятам и се надявам, че до тогава ситуацията ще отминала и шампионата ще се проведе без прекъсвания“, завърши младият ни талант.
Крилото Джейсън Локило вкара гол и направи асистенция за победа на ЦСКА с 2:0 срещу Арда в мач от 21-ия кръг на футболното ни първенство. "Червените", които спечелиха за първи път в официален през календарната година, вече са на осмо място в класирането с 29 точки и две по-малко от седмия Берое. ЦСКА поведе в 9-ата минута на срещата със..
Пилотът на Тойота Елфин Еванс спечели Рали Швеция и поведе в генералното класиране на Световния рали шампионат. Състезателите на GR Yaris Rally1 все пак стигнаха до двойна победа, тъй като Такамото Кацута (Япония, Тойота) завърши на второто място с 3.8 секунди пасив от уелсеца. Последният ден бе кратък и покри три заснежени отсечки край..
Отборът на Лудогорец записа първа победа за пролетния дял от футболното ни първенството, след като в 21-ия кръг се наложи с 2:1 над Берое. Шампионите владееха топката преди почивката, но повечето удари не бяха особено опасни в началните минути. В 21-ата минута Ерик Маркуш комбинира с Кайо Видал, като атаката завърши с изстрел с левия крак на..
Алберт Попов завърши на 18-то място в слалома от световното първенство по ски алпийски дисциплини в Заалбах (Австрия), а Лоик Меяр прекрати 75-годишната "суша" за Швейцария в дисциплината и грабна титлата след голяма грешка на олимпийския шампион Клеман Ноел в последното спускане на фаворитите. Попов даде два пъти 18-то време с 1:01.45 минути и..
Рахим Рашайда записа исторически успех за българската шпага. Възпитаникът на спортен клуб по фехтовка НСА, с треньор Димитър Николов, спечели първо място за Световната купа по фехтовка за младежи във Вършац (Сърбия) в конкуренцията на 180 състезатели от 36 държави. През последните няколко седмици Рашайда показа изключителна игра и надделя..
Борислав Рупанов се разписа от дузпа, а Септември спечели с 1:0 като гост на Локомотив Пловдив в среща от 21-ия кръг на футболното ни първенство. Ангел Лясков от състава на пловдивчани получи директен червен в 57-ата минута. Последните минути на срещата бяха белязани от грозни сцени, след като фенове на Локомотив удариха в лицето делегата на..
26-годишният Мак МакКлънг от Орландо Меджик спечели конкурса по забивки за трета поредна година преди Мача на звездите в НБА. Той направи четири перфектни опита, като още в първия прескочи автомобил КИА и заби в коша, за да вземе преднина. Новобранецът на Сан Антонио Спърс Стефон Касъл стигна до финалния кръг, но МакКлънг го победи, след..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
В Пазарджик започна подготовката на националния фестивал "Сърце в зелено", който ще се проведе на 10 и 11-ти април . Това е второ национално издание на..