Днешният Световен ден на околната среда стана повод за размяна на остри декларации между БСП и ГЕРБ в пленарната зала.
Лидерът на БСП Корнелия Нинова окачестви като "сбъркана и неадекватна" екополитиката на правителството:
"Хиляди кубически метри фекални води и 5 милиона евро изтекоха във Варненското езеро. Къде са осигурените средства? Къде са инвестициите в реновиране на водопроводната и канализационна инфраструктура на градове и села?
Какво става с държавния ВиК холдинг с един милиард лева капитал? Има ли правителството представа колко незаконни сметища има в България? Искаме чиста вода, чист въздух и чиста храна", заяви Нинова.
Депутатът от ГЕРБ Тома Биков защити политика на управляващите, които по думите му, продължават да се борят с наследството в сектора на околната среда и води:
"И въздухът, и водата, и храната е много по-чиста с това, което се случваше преди 30 години, когато "Кремиковци" обгазяваше цяла София, когато падането на комунизма започна през едно екологично движение.
Неслучайно преди 30 години всичко това беше в пълен разпад и пълен погром и на никой не му пукаше за никакви граждани, че има мръсен въздух", каза Биков.
Управляващите в Германия реагираха остро срещу критиките, отправени от вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс по адрес на регулациите за свободата на словото в страната. В интервю за вестник "Уолстрийт джърнъл", а след това и в речта си на Мюнхенската конференция по сигурността, Ванс първо призова германските партии да ни изолират крайната..
Институцията на омбудсмана изпрати писмо до министъра на енергетиката Жечо Станков с въпрос как ще се изготвят предстоящите сметки на клиентите на топлинна енергия в сгради – етажна собственост (СЕС), съобщава от институцията. Поводът е решението на Върховния административен съд от 10 февруари т.г., с което окончателно бе отменена..
Бургаският окръжен съд потвърди мярката за отклонение "парична гаранция от 2 хиляди лева" на Антон Иванов. Той е обвинен в незаконно притежание на пистолет със заличени номера и боеприпаси. Заради този случай бургаския полицай от "Специализираните сили" Димитър Николов, участвал в задържането на обвиняемия си подаде оставка, с мотив че има..
Вицепрезидентът на Съединените щати Джей Ди Ванс каза пред репортери след среща с украинския президент Володимир Зеленски по време на Мюнхенската конференция по сигурността, че Вашингтон иска да "постигне устойчив, траен мир" в Украйна. "Искаме войната да свърши и убийствата да спрат, но искаме да постигнем устойчив, траен мир, а не такъв,..
Министърът на отбраната Атанас Запрянов участва в 61-вото издание на Мюнхенската конференция по сигурността, която беше открита днес, 14 февруари, съобщават от пресцентър на министерството. В продължение на три дни държавни и правителствени ръководители, дипломати, водещи представители на международни институции и експерти ще обсъждат в..
Четирите потребителски организации, които инициираха вчерашния бойкот срещу търговските вериги, определиха акцията като "успешна" и призоваха за втори ден на бойкот на големите супермаркети. Федерацията на потребителите в България, сдружение "За достъпна и качествена храна“, "Обединени пенсионерски съюзи" и "Системата ни убива"..
37-годишната жена, която пострада вчера при катастрофа в Русе, все още е с опасност за живота, а от болницата призовават за кръводарители. Инцидентът стана вчера в ранните следобедни часове, когато на кръстовище два автомобила катастрофират и при сблъсъка единият напуска платното за движение и удря преминаващата по тротоара жена с двете й..
4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В един от престижните южни квартали..
Десетки представители на туристическия и ресторантьорския бизнес в страната се събраха на закрита за медиите среща във Велико Търново, за да..
Години наред политиците ни не спират да атакуват държавната администрация, която изпълнява техните политики на терен . В последно време ескалират..