Димитър Слатински от Самоков, който е инвалид, твърди, че служител на охраната го е ударил, защото проявява твърде голяма гражданска активност. Той търси отговори на различни въпроси, свързани с управлението на община Самоков. За последното му питане, изпратено преди месец, твърди, че все още не е получил отговор от общинската администрация.
„Отговорено му е от наш служител и от деловодството, пред другите ми колеги е скъсал демонстративно отговора. Това мога да кажа", коментира Ангелина Вангелова, секретар на община Самоков.
Тя твърди още, че гражданинът Слатински е добре познат на общинските служители.
„Постоянно посещава нашите служители. Върви по етажите. Към настоящия момент е възпрепятстван с оглед наложените мерки във връзка с епидемията, в която се намираме, но като цяло, от години назад той всеки ден е в администрацията и върви от кабинет на кабинет“.
Поредно питане – този път за книга
На 2 юни 2020 г. Димитър Слатински решава да посети сградата на общината, за да получи отговор на въпроси, поставени в последното му писмо до кмета на Самоков, а именно: Каква е съдбата на скоро отпечатаната книга „От Чамкория до Боровец“ - луксозно издание, посветено на 100-годишнината на курорта и предназначено за продажба.
„Това са около 60 000 живи пари, но тъй като никой не ги е вадил от джоба си, най-вече кметът и другите там негови специалисти, може както си искат да си ги пилеят или да изгният там. Обаче, за детски спектакъл нямат 5000 лева, макар че за зари имат по 9. Питам такива неудобни въпроси, свързани с това, защо не си вършат работата“, коментира за „Хоризонт“ Димитър Слатински.
Секретарят на община Самоков Ангелина Вангелова коментира, че е сключен договор с Димитър Слатински да продава книги.
„Те са и за продан, и за представителни функции, като от цената ѝ, той получава 9 лева на книга. Ние сме длъжни да обръщаме внимание на всички наши потребители и с каквото можем да им помагаме. Това се отнася и към г-н Слатински. Не можем да му се сърдим за това, че той има нужда от помощ“.
Различни версии за инцидент
След като влязъл в общината на 2 юни, Слатински пожелал да използва тоалетната, предназначена за инвалиди, но му било отказано. По думите му бил ударен от охраната на общината.
„Когато ме удари 2 пъти г-н Ненко Ненков, офицер от резерва, позвънях на 112. Тъй като аз съм с диабет, получих пристъп. Нито от полицията някой дойде, нито от спешна помощ“.
Според Ангелина Вангелова г-н Слатински се е самонаранил, след което е започнал да рита и да плюе по кабината, в която се намира охраната и малко по-късно се е обадил сам на 112.
„Извикал е бърза помощ, съответно и полицията. Когато обаче те са дошли и са пристигнали на мястото в общинската администрация, той вече си е тръгнал. Те го познават всъщност много добре. И това е почти ежедневие, проблемите, които създава. Като лично и аз съм виждала, когато стане по-агресивен и смущава потребителите в центъра, налага се и ние да извикаме полиция и да бъде изведен от сградата“, коментира Ангелина Вангелова.
Репортажа можете да чуете в звуковия файл.
Над 150 се записаха за летните занимания в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян. "Ваканция в музея, научи българското" ще продължи до 25 юли. Заниманията са за деца от 6 до 12 години. Най-интересното е да готвят родопски ястия, разказва Валентина Василева – директор на музея в Смолян. "Залагаме както на традиционни..
Град Левски отбеляза тържествено годишнината от рождението на Апостола на свободата Васил Левски. В честването се включи и президентът Румен Радев. В общината отбелязват и 80 години от обявяването на селището за град. Към събралото се множество тази вечер президентът Румен Радев се обърна с думите: "Историята помни ентусиазма и..
Може би за социалните служби Асаф Ясур да е инвалид,но той е параолимпийски състезател по таекуондо, двукратен световен шампион, двукратен европейски шампион и олимпийски шампион от Париж. Дори в момента е на състезание в Корея - родината на този спорт. На конференция на медицинските сестри и брата на Израел за ролята на медиците в неговия..
С фокус върху паметта, справедливостта и бъдещето Турция отбеляза тази седмица 9 години от неуспешния опит за преврат в страната. Какво е отношението към събитията от 15-и юли 2016 г. близо десетилетие по-късно - можете да чуете в репортажа на специалния пратеник на БНР в Турция Мария Петрова. Това, което можете да чуете в началото на репортажа,..
Какво кара чужденци с различни професии и съдби за учат български език? Как една молдовка сбъдна мечтата на покойните си баща и свекър, които не са успели да целунат българската земя приживе? Защо любимата песен на млад полски славист е “Една българска роза”? Тези лични истории на участници в 48-ия Международен семинар по българистика на..
"Когато снимам, не си гледам фотоапарата. Разчитам на това, което съм заснел. То е усещане – още в момента разбираш, че си направил хубав кадър . Има кадри, които си стоят в главата ми, и чакам с нетърпение момента, в който ще отворя компютъра и ще видя какво съм направил." Това разказа пред БНР авторът на проекта "Хората на София" ("People..
Подаваш сигнал срещу пиян шофьор и се превръщаш в мишена на съдия – това се случва на Анна Адамова, юрист и доктор по конституционно право. Преди 3 години по подаден от нея сигнал идва дежурен екип от 8-о РУ в София, викат КАТ и вземат книжката на водача поради отказ да даде проба за алкохол. Самият водач и партньорката му тогава..
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
В страна, в която често чуваме за фалити на болници, липса на лекари и пациенти, които търсят помощ на километри от дома си, в Тутракан има едно място,..
" Ако се опитат да предизвикат предсрочни избори във Варна, много силно ще настъпят мотиката . Благо Коцев ще си ги спечели", предупреди председателят..