Атанас Атанасов, съпредседател на формацията „Демократична България“ заедно с Христо Иванов, коментира пред БНР целта на вчерашната акция на Иванов
„Това, което се случи вчера, даде възможност обществения прожектор да освети тези зависимости - да се види, че правителството на Борисов зависи от подкрепата на ДПС и че много от решенията в страната, касаещи икономически въпроси, разпределяне на обществени поръчки и т.н. зависят. Тепърва трябва да стават ясни и други зависимости! В това правителство има няколко министри, които са уж решение на коалиционните партньори, а на практика са предложения на ДПС. Например министърът на икономиката бил предложение на „Атака“!? „Атака“ вече не е в тази власт, но този министър си стои там с доверието, а всички знаят, че този министър също е свързан с ДПС… Има прекалено много зависимости на Борисов от това задкулисие. Неговите ортаци са прикрити. Радикалното решение на задачите е на предстоящите парламентарни избори…“.
„Това, че се получи толкова голям обществен резонанс е изключително важно, за да може да се пукне този цирей!“, допълни Атанасов в предаването „Нещо повече“ по „Хоризонт“:
„Доган не се охранява по закон! Доган се охранява по решение на специална комисия, която е предвидена в Закона. Оттук нататък би следвало Народното събрание, колкото и нисък рейтинг да има, да състави анкетна комисия, по възможност на паритетен принцип, и тази комисия да изясни на какво основание е взето решение от тази специална комисия Доган да бъде охраняван“.
Председателят на ДАНС и главният секретар на МВР трябва да представят конкретни данни за заплаха на живота и здравето на Ахмед Доган, категоричен е той:
„Аз имам съмнение, че такива данни не съществуват! Те са измислени, за да може Доган да се възползва като писано яйце в българския политически живот, без да носи никаква отговорност и това да е знак към българско общество, че той е изключително важен фактор в българския политически живот“.
„Ако комисията бъде съставена на паритетен принцип, аз съм сигурен, че истината ще излезе. Службите са длъжни, пред на нарочна комисия на НС, да представят цялата информация и нямат право да не споделят информация пред парламентарна комисия. Няма друг механизъм, по който да се изясни истината за този случай“.
Атанасов припомни, че още през 2008, като член на парламентарната комисия за борба с корупцията, е поискал разследване за законното основание за построяването там сградата в „Росенец“ и произхода на финансовите средства за строежа.
„През 2008 година управляваше правителство на Станишев - Тройната коалиция - и ДПС бяха коалиционен партньор. Парламентарна комисия за борба с корупцията отказа да извърши това разследване. Тоест, това не е нещо ново, но днес с нова сила трябва да бъде поставен въпросът“.
Главният прокурор също трябва да вземе отношение по темата с поведението на служителите на НСО, защото брегът е държавна собственост:
„Това е само самоуправство от държавни органи и те трябва да носят отговорност за това“, каза той.
Според Атанасов, служителите на НСО „са били насърчени“ да се разправят с Иванов
„Наложително е да се търсят механизми, през които да се потърси отговорност за това и, разбира се, да се търсят механизми за промяна на нормативната уредба, ако има нужда от такава“.
Поетапно ще се ограничава движението в двете тръби на тунел "Дупница" на главния път Е-79 за периода 10 до 13 ноември, съобщи Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Промените са необходими заради измиване и боядисване на стените в съоръжението. Това ще натовари трафика през Дупница през предстоящата седмица, отбелязват експерти. От 8:00 ч. на 10..
Умерен оптимизъм по отношение на посещенията на британските туристи през следващата година у нас изразиха туроператори след като страната ни се представи на най-голямото туристическо изложение за професионалист в Лондон. Сред причините са усложнената икономическа ситуация, която засяга редица държави включително и Велиокбритания. Очакванията..
Чужденците, които са нарушили правилата за движение по пътищата в Гърция, вече ще плащат глобите преди да напуснат страната. С нова цифрова система, която е свързана с митницата, ще се проверяват всички автомобили, които напускат Гърция. По регистрационните номера митническите власти получават в реално време информация, дали има..
Сънародниците ни в Босилеградско нямат качествен GSM сигнал и интернет покритие на българските оператори, казаха участвали в научната конференция за Деня на Западните покрайнини - 8 ноември. Проблемът е от месеци и затруднява контактите на сънародниците ни и на туристите, посещаващи града и района. Българските оператори не монтират по-мощни..
От полицията обявиха, че причините за бягството на 20-годишната Стефани Сурчева, която беше издирвана два дни в планината Витоша, са дълбоко лични. Снощи младата жена беше открита край село Железница в добро физическо и психическо състояние. Продължава издирването на 20-годишната Стефани Откриха изчезналата във Витоша Стефани Стефани е..
" Истинското противопоставяне ще се появи на парламентарни избори. Колкото повече агонизира държавата, а тя в момента агонизира, толкова по-голяма вълна..
Дебютният филм на Къци Вапцаров "Добри родители" тръгва от днес по кината в страната. Лентата е представена на 12 престижни международни фестивала..
С въвеждането на еврото България ще стане по-привлекателна за инвеститорите , заяви пред БНР Кристалина Георгиева - управляващ директор на Международния..