Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Забранен е достъпът за външни лица до Добричката болница

| обновено на 24.08.20 в 14:37
Снимка: Мая Щърбанова

От днес достъпът до многопрофилната болница в Добрич за външни лица ще е забранен.

Мерките се налагат от временното ръководство на здравното заведение, след като предишният борд на директорите беше свален с решение на министъра на здравеопазването проф. Костадин Ангелов.

Близки на настанените за лечение в болницата ще имат достъп до сградата в рамките на един час в денонощието.

Достъпът до многопрофилната болница е строго ограничен от днес, същото важи и за Спешното отделение, заяви прокуристът на здравното заведение д-р Георги Желязков:

"Концепцията е всички допълнителни придружители на пациенти в болницата, които идват да им помогнат с доставка на храна, било то за хигиенно-битови нужди, дрешки и така нататък, да спре. Ще има ограничени часове може би в порядъка на един час, в който ще бъде ограничен потока".

Нуждаещите се от преглед в Спешното отделение също ще влизат само с един придружител, освен в случаите, в които се налага те да са повече.

Целта е да се спре свободното влизане в болницата на външни лица, за да се ограничи разпространението на инфекцията от Covid-19. 

Интервю на Мая Щърбанова с д-р Георги Желязков в предаването ''12+4'' можете да чуете от звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

КРИБ няма да се включи в сряда в протеста срещу приемането на Бюджет 2026

Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България обяви, че няма да се включи в организирания утре протест срещу приемането на Бюджет 2026. В позиция до медиите изпълнителният директор Евгений Иванов завява, че КРИБ не е политическа организация и не може да протестира с политически и партийни цели - за разлика от други организации, като КНСБ,..

публикувано на 25.11.25 в 16:59

ЕК вижда риск от несъответствие с бюджетните изисквания на Съвета у нас

България е сред трите страни членки, за които Европейската комисия отчита риск от несъответствие с бюджетните изисквания на Съвета на ЕС за 2026 г. Това става ясно от публикувания есенен пакет на Европейския семестър. Той поставя акцент върху необходимостта от структурни реформи и устойчиво управление на публичните финанси в контекста на..

публикувано на 25.11.25 в 16:56
Президентът на Сърбия Александър Вучич

Вучич даде на Русия 50 дни срок за продажбата на дела в НИС

Президентът на Сърбия Александър Вучич обяви, че предоставя на руската страна 50 дни, за да продаде мажоритарния си дял в националната петролна компания НИС, която се намира под американски санкции от 9 октомври, съобщи РТС.  Сръбската петролна компания НИС поиска от САЩ нов лиценз за продължаване на дейността Ако това не се случи, след изтичането..

публикувано на 25.11.25 в 16:56

Присъдата за убийството на швейцарския гражданин Удо Ланге е влязла в сила

Осъдителната присъда за умишленото убийство на швейцарския гражданин Удо Ланге е влязла в сила, съобщиха от прокуратурата. Наказанието от 20 години затвор при строг режим на изтърпяване, което Окръжният съд в Перник наложи на извършителя Борислав Панев, е потвърдено от две съдебни инстанции.  20 г. затвор за убиеца на швейцарския бизнесмен..

публикувано на 25.11.25 в 16:34

Валидираха пощенска марка за 225 години от рождението на Колю Фичето

Пощенска марка за 225-ата годишнина от рождението на Колю Фичето беше валидирана в Дряново. Събитието е едно от последните от националната програма за честване на личността на възрожденския строител и неговите постижения.  Годишнината се отбелязва със събития в родното място на Колю Фичето, в други градове на страната и отвъд граница.  Днес беше..

публикувано на 25.11.25 в 16:20
Софийският университет

Академично тържество за патронния празник на Софийския университет "Св. Климент Охридски"

Софийският университет "Св. Климент Охридски" отбелязва днес своя патронен празник. Софийският университет чества своя патронен празник По традиция празникът започна в 7:30 часа в академичния параклис "Свети Климент Охридски" в Богословския факултет на университета със Света божествена литургия. След нея литийно шествие се отправи към..

публикувано на 25.11.25 в 15:59

Европарламентът одобри първата по рода си програма за отбранителна промишленост

Европейският парламент одобри първата по рода си програма за европейска отбранителна промишленост (EDIP). Нейният бюджет е 1,5 милиарда евро, от които 300 милиона евро ще бъдат предназначени за Инструмента за подкрепа на Украйна. Евродепутатите се споразумяха също така да създадат Фонд за ускоряване на трансформацията на веригите за доставки..

публикувано на 25.11.25 в 15:54