Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дуетът ТЕ АМО за първия си сингъл "До изгрева"

Снимка: Снимка: Личен архив

„Харесваме много испанската музика и затова избрахме името на дуета ТЕ АМО, като дума, която ни описва много добре – това означава „Обичам те“, каза в предаването „12+4“ по „Хоризонт“ Свилен, от дуета ТЕ АМО за първия им сингъл с Тони „До изгрева“.

„С Тони сме роднини, заедно сме от много малки и се познаваме много добре, пеенето се появи наскоро в живота ни. Песента „До изгрева“ се слуша навсякъде. Вече готвим и второ парче. Ние сме автори на текстовете. Ще се стремим песните да бъдат танцувални и страстни“, разказа Свилен.

Музиката е от Светлин Къслев, който изгражда „До изгрева“ по правилата на класически регетон. В текста, дело на ТЕ АМО и очарователната Evangeline, се разказва за страстна лятна авантюра.

Снимка: Личен архив

„Искам да благодаря на всички, които ни подкрепиха, защото не беше лесно начало, ние все пак сме аматьори, но имахме доста успешен старт“, това разказа в предаването  „12+4“ Тони.

„Още нямаме концерти и се надяваме те започнат с този сингъл. Може да ни следите в социалните мрежи“, допълни младият изпълнител.

Още по темата в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Тодор Василев вдъхва нов живот на произведенията на български автори в "Шепот от мастилница"

В свят, в който вниманието се измерва в секунди, а изкуството често отстъпва пред алгоритмите, има хора, които упорито се връщат към корените, за да ги извадят на светло с нов глас. Един от тях е Тодор Василев — професионален музикант, артист по душа и съвременен интерпретатор на българската класическа литература. В своя проект "Шепот..

публикувано на 31.07.25 в 13:55
Веселин Маринов

Веселин Маринов: Разковничето за успеха на един творец е да бъде искрен на сцената

Веселин Маринов  за пръв път ще участва в едно от големите летни събития в България – фестивала "Сцена на върховете" на Белоградчишките скали. "Обичам Белоградчишките скали. Това е място, което ме кара да се чувствам по-различно", сподели изпълнителят пред БНР. Той ще зарадва и публиката на фестивала в Балчик на 8 септември.  "Не..

публикувано на 31.07.25 в 13:25
Стефка Станчева

Непознатото лице на Дора Габе в "Мигът на Дора" - новата книга на Стефка Станчева

Българската писателка Стефка Станчева издаде най-новата си книга. Тя носи ефирното заглавие "Мигът на Дора". Слоганът на романа е "Златна Добруджа през погледа на Дора Габе", и е втората книга от трилогия, започнала с вълнуващия роман "Добруджанският феникс".  Книгата ще има специални представяния из България на 5 август в Добрич, на 12 август..

публикувано на 31.07.25 в 13:22

Поетът Ангел Дюлгеров: Дали човекът ще се чувства добре с брат AI

Сила ми дава вярата в човешката природа, че все пак е добра. Това казва един по-малко известен, но много интересен поет.  Ангел Дюлгеров пише поезия от десетилетия, но едва от тази година се престраши да издаде стихосбирка.  Авторът от Перник казва, че най-трудно се пише за Родината. Но и поставя въпроса - дали човекът ще се чувства добре с "брат..

публикувано на 31.07.25 в 12:02
Зия Азази

Зия Азази отново ще зарадва софийската публика

Световноизвестният танцов артист Зия Азази ще зарадва отново публиката в София.  Сцената на "Топлоцентрала"  ще се превърне в пространство за трансформация от 29-ти до 31-ви юли , когато Азази ще се изяви  с две от най-емблематичните си солови изпълнения. "Искам да покажа своите собствени търсения, страданието, освобождението, насладата от..

публикувано на 30.07.25 в 13:00
Международния джаз фестивала Д-р Емил Илиев

Среща с духа на джаза на Международния фестивал "Д-р Емил Илиев" в Боровец

Четвъртото издание на Международния джаз фестивала "Д-р Емил Илиев" ще се проведе от 1 до 6 август в Боровец.  "Стремим се да обхванем интересите на всяка възраст. Ще има представяне на две книги, лятна академия за деца и страшно много музика", разказа пред БНР музикалният програматор Елиана Захариева. Тя отбеляза, че  събитието..

публикувано на 30.07.25 в 11:40
 JAM ON THE RIVER

Троянското село Дебнево ще събере изтъкнати музиканти от България и чужбина

За седма поредна година голямата поляна край река Видима до троянското село Дебнево ще събере изтъкнати музиканти от България и чужбина.   Фестивалът започва на 30 юли и ще продължи до втори август.  Културеният форум носи името JAM ON THE RIVER.  Подготвили сме много музикални изненади за нашите гости, разказа пред БНР организаторът..

публикувано на 29.07.25 в 17:20