Тя определя влизането си в професията като случайно. Нещата станали „малко наопаки" - след завършване на средното й образование се омъжила, родила сина си и след това започнала да мисли за професионална реализация.
„Доста се полутах. Отначало мислех да ставам учителка. Исках да ставам социален работник. Силистра е малък град. Попаднах в местен вестник. Отначало отговарях за реализацията, за разпространението. Разнасях вестници по офисите. Написах едно есе, ей така, възрастна жена ме беше впечатлила при едно пътуване. Главната редакторка го хареса, публикува го и ми каза - от утре няма да си разпространител, а ще си репортер. Стреснах се...", спомня си днес Маргарита Иванова.
Тя е завършила българска филология и има магистратура по кризисен пиар, което твърди, че много й помага "в настоящите условия, събития и кризи, които се налага да отразяваме".
Маргарита Иванова има около 20 години професионален опит. Първата й истинска, сериозна работа като репортер била като кореспондент на БНТ за региона на Силистра.
Имаше периоди, когато се чувствахме всички по-свободни, можехме по-свободно да задаваме своите въпроси, коментира журналистът в отговор на въпрос по-трудно ли се работи в по-малките населени места.
„С течение на времето започнаха да се затварят много врати. Информацията се прецизира много точно – кое е за пред медиите и кое – не.“
Маргарита Иванова разпределя времето и усилията си между воденето на предаване и това да бъде здравен репортер. Спомня си с носталгия за кореспондентските си години, защото възприема това като своя школа. Твърди, че и до днес се чувства с единия крак навън.
„Да си като кореспондент е като да си универсален войник или като арменския поп“, защото хората от малките населени честа често виждат в теб последната си надежда за разрешаване на даден казус, разказва още Маргарита Иванова.
Тя намира себе си за „малко скучен човек“. Обича да чете, макар да признава, че има все по-малко време за това. Обича да спортува, да ходи пеша, да снима, да прави неща с ръцете си.
„Много обичам малки деца, да си говоря с малки деца, да работя с млади хора.“
„Не съм амбициозна майка. Много рано родих моето дете и сме повече като брат и сестра с него, не толкова майка – син.“
Тя е телец – земен знак, здраво стъпила на земята. Не обича резките промени, но пък обича "красивите неща".
Много я дразни агресията – например да види как майка удря детето си на улицата, или „млади жени, седнали по пейките в парка, да плюят семки и около тях да играят децата“.
Повече чуйте в звуковия файл.
На 16-ти и 17-ти април от 19.00 часа в Народния театър "Иван Вазов" ще са премиерните дати на спектакъла "Последна стъпка". Режисьор и автор на текста е режисьорът, драматург, писател и педагог Йордан Славейков , а заглавието е неговият дебютен роман. Издаден преди десет години, "Последна стъпка" печели вниманието на читатели и литературни..
"Fall on me" е песента, с която световноизвестният тенор Андреа Бочели представи сина си Матео през 2018-а година. Младият Бочели ще има концерт у нас на 11 юни в Античен театър - Пловдив . Матео е на 27 години, а през 2023-та издаде и своя дебютен албум. Младият талант даде първото си интервю преди концерта в България за "Понеделник вечер"...
Оксана Цветанова е директор на Регионалната библиотека „Хр. Смирненски“ в Плевен“. Работи от 1989 г. в културния институт. Владее италиански, руски, английски и немски език. Как ще се развива библиотеката, какви проекти се реализират, за да стане привлекателно място в града? Латинка Светозарова разговаря с Оксана Цветанова в звуковия файл.
През седмицата редица институции и много врачани почетоха 80-я рожден ден на един от ярките музикални дейци във Враца и региона - маестро Томислав Аспарухов. Неговият значим принос за културния живот във Врачанско е в развитието на хоровото изкуство. Той е основател и диригент на редица певчески формации, а негови възпитаници са стотици..
Отец Стоил е свещеник в Ракитово. Служи в храма "Света Неделя". Родом е от Велинград. Носи името на дядо си Стоил. За здраве и изцеление баба му го водила от малък по църкви и манастири, защото е бил болнаво дете. От нея е закърмен с любов към Бога, който го води към дверите на църквата, в която служи вече 26 години. "Ние всякога трябва..
На София филм фест гост бе и черногорският театрален и филмов продуцент Никола Вукчевич . Носителят на "Оскар" Данис Танович: Киното надхвърля границите и езиците Във филма си "Крепост на силата" той сблъсква войната и религията, за да разберем какво е кодът на честта и колко важна е ролята на саможертвата не само за времето,..
През 2002-ра босненският режисьор и сценарист Данис Танович печели "Оскар" за чуждоезичен филм със заглавието "Ничия земя". Тази година, за София филм фест, той дойде, за да представи новия си филм "След края на лятото" . История, развиваща се на красив хърватски остров ни запознава с жена, която изследва сложната същност на семейните връзки и..
Средната възраст на автомобилите в България е 17-18 години , посочи пред БНР председателят на Съюза на автосервизите Емил Германов. По думите му..
Социално кафене е мястото, където се събират възрастните хора в Бургас. Там от Домашния социален патронаж към Община Бургас организират различни..
Време е за всеки човек под българско небе да възкръсне една негова мечта. И всеки да се приближава към нейното осъществяване, въпреки неудачите!..