19-годишният младеж от Велико Търново съчетава ежедневно тренировки и лекции, с които се подготвя за бъдещ пиар.
Никола Викторов е част от националния отбор по борба. Мечтае за олимпиада. Не се срамува да си признае, че понякога плаче. Не заради загубена среща на тепиха, а от щастие и споделяйки радостта на приятел. Писането е негово хоби.
„Моите много близки роднини, приятели ме познават като много емоционален човек. За пред хората не изглеждам такъв. Но истината е, че аз съм емоционален човек, който се влияе много от положителните емоции“, споделя Никола.
Никола Викторов е генетично свързан с борбата. Баща му Николай Викторов е част от треньорския щаб на великотърновския клуб „Етър-Виктори 2011”. Момчето влиза в борбата случайно, когато е в четвърти клас и тренира лека атлетика. Наблюдава тренировките на баща му с борците в съседната зала и… така остава на тепиха.
Никола е завършил с отличен успех Спортното училище във Велико Търново в паралелката за помощник-треньор. Днес учи редовно в първи курс „Връзки с обществеността“ във Великотърновския университет.
Как изглежда ежедневието му? „Ставам рано, отивам на тренировка в осем без петнайсет сутрин. След това тренирам до 9 часа. От 10 часа, зависи кога са ми лекциите точно, ходя на лекции. След тях имам още една тренировка от 17 часа. След това се прибирам вкъщи и си подготвям материали за следващия ден. Като си разпределя графика и ми остава време за всичко.“
Допреди две седмици младежът се съревноваваше в категорията 54 килограма, а от новия състезателен сезон се подготвя за по-горна категория в свободната борба. Носител е на десетки медали от различни шампионати, пет от които са сребърни от държавните първенства.
„2019-а на държавния шампионат в Бургас, януари месец. На финала загубих точно с една точка. 7:8 беше крайният резултат. Не бях достатъчно подготвен и това е до ден днешен нещото, което ме гложди отвътре и ми е оставило неприятен спомен“, разказва за най-тежката си загуба борецът.
Никола Викторов няма специален ритуал преди за излезе на тепиха. Концентрира се върху срещата и излиза на състезание все едно му предстои тренировка.
„Моята цел е да постигна големи успехи в най-голямата възрастова група – мъжете. Мечтая за олимпиада. Тя ми е най-крайната цел и ми е последна в списъка. Просто си следвам мечтите една по една.“
Още за Никола Викторов ще научите от звуковия файл."Най-важното за мен е , както на мен са ми подали ръка преди време, някой да повярва в теб ! Да ти каже, че можеш да успееш, че можеш да го направиш, да ти даде този първоначален тласък, който да ти даде тази увереност, че ти може да успееш . Това е особено важно за децата . На "Цветен Камертон" се изявяват толкова талантливи деца. Жалко е,..
Португалският писател Жозе Луиш Пейшото става известен с романа си "Ни един поглед" . Една история за скромни хора с библейски имена, в която творесъществува, но Творецът отсъства. Определят Жозе като едно от най-изненадващите открития на Португалската литература . Жозе бе гост и в България, за да представи историята си, ето какво разказа за БНР и..
Художникът Петър Станимиров е специален гост на "Нощен Хоризонт" . За себе си казва - " Животът ми е посветен на илюстрацията и комиксите , а любимата ми награда е ГРАВИТОН от 1998 година, мотото на която е "За добро въображение и доброта на въображението". Като дете нашият гост е бил невинна душа, която гони вятъра и иска, като..
На 9 юли се навършиха 175 години от рождението на Патриарха на българската литература – Иван Вазов. Пуснаха сребърна монета за 175 години от рождението на Иван Вазов В Берковица продължават инициативите за 175-ата годишнина от рождението на Вазов "Душеспасително е делото на патриарха, за да оцелее българския дух, да имаме..
Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното хореографско училище. Заедно със съпруга си Христо Иванов (изтъкнат хореограф, в момента художествен ръководител на ансамбъл "Загоре") са ръководели международни семинари по български танци в..
Родителите на Ифан Сунг, които са от Китай, се срещат в София през 90-те години. От любовта им се ражда тя и брат ѝ. Семейство Сунг се установява в София, където отглежда децата си. Ифан е завършила средното си образование у нас. Сега е студент по стоматология. Говори перфектно български език. Рядко пътува до Китай, но се чувства добре в родината на..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява надежда и живот на хиляди българи. Десетилетия след първата трансплантация на сърце у нас, неговото дело продължава да вдъхновява. „Още от първия ден аз забелязвам каква огромна разлика съществува..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..
Кандидатите за поста бяха шестима - рекорден брой до този момент. Това са: Антон Станков, Мария Матева, Джема Грозданова, Димитър Маргаритов, Мая..
Не е много ясно дали това правителство ще изкара пълен мандат и дали няма да настъпят по-драматични размествания в електоралните нагласи както в..