„Въведохме импровизиран комбиниран билет. Стикер, с който насърчаваме всички дечица, които искат да посетят е шестте музея в рамките на месеца“, обясни той.
Децата, които съберат и шестте печата, ще участват безплатно в общо заключително събитие - ще могат да посетят детски спектакъл на Операта в Пловдив в Дома на културата „Борис Христов“ или представление от програмата на Кукления театър.
В началото на март ще бъде оповестен и начинът на организация и всички представили картичката с печатите ще получат безплатните си билети, уточни Пламен Панов. Той вярва, че инициативата ще подпомогне и туризма, защото през уикендите освен пловдивчани, от комбинирания билет ще могат да се възползват и посетители на града от страната.
„Детската публика много ни липсваше в последните месеци, затова и сме се постарали по различни начини да провокираме интереса на малките посетители“, споделя Светлана Василева, уредник в Етнографския музей. Там ще посрещат с вход свободен децата до 14 години.
„Едно от нещата, които ще правят, са пъзели с картината на Иван Мърквичка „Пазар в Пловдив“, емблематичен експонат в салона на първия етаж на музея. Ще получат шаблони с кукерски маски, които да украсят по свое желание като подготовка за този празник. Ще решават тематични кръстословици.“
Музеят ще бъде и пространство за рисуване - децата ще могат да споделят това, което най-силно ги е впечатлило от посещението, а най-добрите творби ще бъдат представени в изложба.
„Имаме истинска водна мелница – показваме какъв е принципът на нейното действие. Любопитно им е да разберат, че розовото масло е било два пъти по-скъпо от златото в миналото“, допълва уредникът.
Идеята за безплатните детски посещения през почивните дни се реализира от няколко седмици в Природонаучния музей, който е сред най-модерните в страната. За този месец са предвидени три различни тематични уикенда – пеперуден, космически и посветен на минералите.
Картички с Панагюрското златно съкровище ще получават малчуганите, които посетят Археологическия музей. Подаръци – детски книжки ще има и за най-изявените участници в творческите работилници и в познавателните игри в библиотеката. В галериите ще подготвят места за рисуване с тебешири или с маркери на бели дъски.
Историческият музей също очаква малките посетители и любознателните им родители. Там ще раздават на децата книжки за оцветяване „Българското опълчение” и снимки от поредицата „Спомен от Пловдив” на сгради, която са били емблематични за града в миналото.
„Пандемията ни показа, че всички ние можем да се адаптираме. И музеите го показаха“, посочи заместник-кметът на Пловдив Пламен Панов. Той напомни, че най-активните следващия месец ще получат поканите си за представления от афиша на Кукления театър и Операта.
С наближаването на летния туристически сезон темата за глада за кадри за сезонна заетост отново е актуална. За поредна година в Добрич се проведе трудова борса с такава насоченост, която предоставя възможност търсещи работа да се срещнат с работодатели - хотелиери, ресторантьори, концесионери на плажни ивици и др. Могат ли всички..
Столична библиотека и фондация „Глобални библиотеки – България“ организираха представяне с фокус – ролята на библиотеките в изпълнението на Стратегията за цифрова трансформация на България (2020 – 2030). Участие в събитието взеха представители на ключови за изпълнението на стратегията министерствата, както и на Столичната община. Събитието е..
Когато източният вятър премине през ума и сърцето, той носи със себе си не само думи, но и цяла вселена от значения . Какво означава един поздрав в Корея? Не е просто "Здравейте", а поклон, жест на уважение , хилядолетна традиция, предавана през поколения. Какво значи да изучаваш Кореистика? Не е просто запаметяване на йероглифи и..
В частно училище в периферията на София – в Иваняне, беше открит кабинет по изкуствен интелект. Най–доброто обяснение защо в едно училище трябва да има стая за изкуствен интелект го дават учениците. Виктор, който е петокласник и по-големите му съученици Зулфие и Васил посочват, че така или иначе децата го използват в учебния процес ...
От фондация "Искам бебе“ настояват за промяна в правилата за работа на Центъра за асистирана репродукция и за финансиране от държавата да бъдат включени и пациентите, които имат нужда от донорски генегичен материал . Това заяви председателят на фондацията Мария Янева. Тя поясни, че в началото на седмицата исканите промени са внесени и обсъдени в..
Държавата започна ремонти на домовете за стари хора. Модернизацията се прави с финансиране от Плана за възстановяване и устойчивост. Един от домовете, в които ще бъдат подобрени условията за възрастните хора, е в павликенското село Караисен. Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов даде началото на ремонта на този дом тази..
Българският енергиен и минен форум (БЕМФ), съвместно с "Клуб Сенатор", организира професионална дискусия на тема "Аргументи - "За" и "Против" добива на шистов газ в България". Участниците в дискусията излязоха с Отворено писмо. В него се посочва: Над 13 години на територията на Република България и българската акватория на..
Това е един своеобразен данък, който хегемонът налага на света. Така п роф. Иво Христов, социолог и преподавател в Пловдивския университет, коментира..
Недостигът на медицински сестри у нас засяга цялата здравна система. Липсват около 30 000 медицински сестри . Това заяви пред БНР доц. Камелия..
"Очаква се новозеландско, дълбоко замразено агнешко, което вече е влязло в България. Вече е в пещерата на Али Баба, започват да го разфасоват ...