"Всичко в работата ми на кореспондент ми е интересно, но това е много отговорна работа, защото местните проблеми са и често много натоварващи", каза още Щърбанова в предаването "Хоризонт за вас".
От 5 до 14 години тя се занимава изключително усилено в Добрич с художествена гимнастика.
"Обожавам спорта. Аз се занимавам и с парапланеризъм. Запали ме брат ми. Имам свой самостоятелен полет, но после се оттеглих, защото той беше много запален, не исках родителите ни да се страхуват и за двете си деца...", каза Щърбанова.

Тя също така плува, кара ски.
"Измервам щастието с времето прекарано под водата, над водата и във въздуха...
Този екстремизъм го нося в себе си. Но пък имам две деца - на 17 дъщеря и син на 14 години и нося отговорност за тях. Много обичаме да сме заедно в планината", разказа Мая Щърбанова.
Мая има награди за поредица от репортажи в "Хоризонт за вас", свързани с отчуждени къщи на няколко семейства и техните проблеми.
Още по темата в звуковия файл.
Само за четири дни песента "Татко, влюбих се в мъжкар“ , написана от Папи Ханс и изпята от Деси Слава , събра над 121 000 гледания и хиляди коментари. "Буквално последните четири дена не правя нищо друго, освен да следя живота на песента в социалните мрежи и дебата, който вече провокира". Това сподели пред БНР авторът на текста..
Предстои ни среща с един артист, който не излиза често в публичното пространство, но когато го направи, винаги е събитие . Това е човек, който от години доказва, че талантът, постоянството и смелостта могат да отворят врати към световни сцени и да изведат един български глас до върховете на музиката. Красимир Аврамов е изпълнител с..
Ярки, весели, неочаквани и причудливи, също като своя автор, са платната на Росен Рашев – Рошпака, който е виден представител на наивизма в съвременната българска живопис. Той е на 55 години, роден е и твори във Враца. С четка и боички – от малък Още от детската градина Росенчо, както го наричали учителките, бил най-сръчното дете. Попълвал без..
Книгите му са преведени на повече от 50 езика. Продадени са в над 60 милионен тираж. Ю Несбьо е известен като "Краля на скандинавския ноар" . Негова емблема в криминалния жанр е инспектор Хари Хуле, а в България писателят дойде, за да представи романа си "Кръвни връзки". Продължение на успешното заглавие "Кралството", новата книга..
Отваряме страница, в която думите са преживени . Страница, през която ще се опитаме да навлезем в един свят, където поезията е житейската съдба е изстрадана и осветена отвътре. Гост на БНР е Надя Попова - поетеса със силен вътрешен глас, преводач с изключителен усет към нюанса, редактор, който десетилетия пази и пренася литературната памет . Един..
Професор Ивайло Търнев е гост в рубриката "Горещи сърца" – защото неговото сърце наистина е "горещо", а самият той наскоро усети колко много го обичат хората. "Да, има много хора, които се чувстват свързани с мен, защото сме работили по различни социални програми и вероятно сме оставили добри спомени", казва той. Когато съобщава в социалните..
В рубриката " Горещи сърца" ви срещаме с Калоян Желев – едва 18-годишен, но вече утвърден като активен млад човек в обществените инициативи на столичния кв. " Младост". " Като млад човек мисля, че ние, младите, трябва да бъдем гласът на нашата столица, гласът на нашия квартал", казва Калоян. Още от 14-годишна възраст той започва да се..